مراقبت پوستی در فصل های مختلف چگونه اند ؟ آیا می دانید چگونه پوستی شاداب و لطیف داشته باشید ؟ بی شک پوست از مهمترین فاکتور های ارزیابی زیبایی بخصوص در بانوان به حساب می‌آید . عوامل بسیاری در مراقبت و زیبایی پوست نقش دارند ، علاوه بر افزایش سن دلایل بسیاری مانند آلاینده ها ، خشکی ، حساسیت ،  سرما ، گرما و همچنین تابش مستقیم نور خورشید بر روی زیبایی و سلامت پوست تاثیر گذار هستند و می‌توانند مشکلات پوستی را به وجود بیاورند . شما فقط با انجام و رعایت نکات شگفت انگیز مراقبت می توانید دارای پوستی شاداب و بدون لک و خشکی در فصل های مختلف داشته باشید .

هرآنچه که باید از مراقبت پوست در تمامی فصل ها بدانید

از آنجایی که پوست از ارگان های مهم زیبایی محسوب می شود با تغییر فصل نیاز به مراقبت خواهد داشت . به طور مثال در فصل تابستان به دلیل گرما ، خشکی زیاد و تابش مستقیم نور خورشید پوست شما نیاز به مراقبت بسیار در مقابل این موارد دارد شما با استفاده از کرم های ضدآفتاب ‌و مرطوب‌کننده مناسب می‌توانید از پوست خود محافظت نمایید . در فصل زمستان به دلیل سرما و سوزش هوا حتماً باید از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده نمایید تا از خشکی پوست خود جلوگیری کنید .

 

مراقبت پوست 78965879658746478596387456378763

 

نکات مراقبت پوستی در فصل بهار

شما برای مراقبت از پوست خود در فصل بهار نیاز به رعایت نکات شگفت انگیز مراقبت خواهید داشت که در ادامه ذکر خواهیم کرد ؛

ضد آفتاب :

آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که ضرورت استفاده از ضد آفتاب در چیست ؟ برای مراقبت از پوست خود در فصل‌های گرم سال شما نیاز به ضد آفتاب با spf حداقل ۱۵ نیازمند هستید ، برای نتیجه بهتر شما باید افتاب خود را هر چند ساعت مجدداً بر روی پوست خود شارژ نمایید . پوست شما ممکن است در فصل‌های گرم سال دچار لک های پوستی و قهوه‌ای رنگ شود ، شما برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مشکلاتی نیازمند استفاده از محصولات بهداشتی که حاوی آنتی اکسیدان و یا ویتامین های ضروری سلامت پوست مانند ویتامین c  هستید . علاوه بر موارد ذکر شده بعضی از محصولات بهداشتی روند پیری و ایجاد چین و چروک های پوستی را کاهش دهند .

آبرسانی پوست :

استفاده از آبرسان از جمله موارد بسیار ضروری است که تمامی پزشکان زیبایی بر آن تاکید ویژه دارند ، شما برای جوانسازی و حفظ رطوبت پوست خود نیازمند به استفاده مکرر و مداوم از آبرسان ها هستید . توصیه می شود قبل از خوابیدن در هر زمان که  در طول روز نیازمند هستید از ، آبرسان ها ، سرم ها ، کرم های مرطوب کننده و انواع ماسک ها استفاده نمایید تا از خشکی و ایجاد چین و چروک و شل شدگی پوست خود جلوگیری کنید ‌.

امروزه اکثر افراد به زیبایی و سلامت پوست خود توجه بسیاری دارند و از نکات شگفت انگیز مراقبت پیروی می کنند ، آنها حتی از ماسک های خانگی و دست ساز استفاده می نمایند ، در صورتی که شما وقت انجام چنین کاری را ندارید می توانید از ماسک های آماده در بازار استفاده کنید ، در چنین حالاتی استفاده از ماسک های کرمی موجود در بازار بهترین گزینه برای شما می باشد . لازم به ذکر است محصولاتی که حاوی روغن های طبیعی مانند اسطوخودوس جوجوبا هیالورونیک اسید هیدروکسی و یا زیتون هستند بهترین گزینه برای جلوگیری از خشکی پوست صورت و ایجاد چین و چروک می باشند .

نکات مراقبتی که باید در فصل تابستان به آنها توجه کنید

تابش مستقیم نور خورشید با شدت بسیار زیاد در فصل‌های گرم سال باعث به وجود آمدن مشکلات پوستی و خشکی زیاد و همچنین لکه های قهوه ای می‌شود به همین علت توصیه می شود از ضدآفتاب های متناسب با پوست خود استفاده نمایید در صورتی که مشکلات پوستی مانند سرطان های پوست و لب دارید از ضد آفتاب های با حداقل spf ۳۰  استفاده نمایید در صورتی که دچار چنین مشکلاتی نیستید می‌توانید از همان ضدآفتاب های حاوی اس پی اف ۱۵ استفاده نمایید . اکثر افراد بر این باور هستند که پوست آنها به دلیل استفاده از محصولات آرایشی نیاز به ضد آفتاب نخواهد داشت در صورتی که باید بدانند که هرگز خواص محصولات آرایشی به ضدآفتاب‌های تخصصی پوست نمی رسند به همین دلیل توصیه می‌شود از ضد آفتاب تخصصی متناسب با پوست خود استفاده کنند و هر چند ساعت یکبار شارژ نمایند .

در فصل های گرم سال تاکید بر این است که از انجام آرایش های سنگین پوستی خودداری نمایید چرا که در هوای گرم تعریق بسیار فراوان می‌باشد و در صورت پوشانده شدن پوست با محصولات آرایشی سنگین موجب جلوگیری از تنفس پوستی می شود در نتیجه باعث بسته شدن منافذ پوست شده و لکه های قهوه ای و جوش های سر سیاه و سر سفید را ایجاد می‌کند .

 

مراقبت پوست 8968678967896786789678978

 

استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان فراموش نشود

در هوای گرم به دلیل تعریق زیاد خشکی پوست ایجاد می شود شما برای جلوگیری از ایجاد خشکی پوست و ایجاد چین و چروک ها و افتادگی بهتر است روزی دو بار با آب ولرم دوش گرفته است از کرم ها ، لوسیون ها و آبرسان ها استفاده نمایید .

با افزایش گرما و رطوبت سرعت فرسودگی و پیر شدن سلولهای پوست افزایش می‌یابد ، لایه برداری منظم البته نه چندان زیاد مناسب ترین راه برای بازگشت کیفیت و شادابی و طراوت پوست شما می باشد .

روتین مراقبت از پوست در فصل پاییز

فصل پاییز از جمله فصل هایی است که پوست شما نیاز به مراقبت بسیار دارد چرا که در این فصل تابش نور خورشید وجود دارد و  تعادل هوایی در این فصل نابسامان می باشد .

مرطوب‌کننده ها :

کرم های مرطوب کننده و آبرسان ها از محصولات مهم پوستی می باشند که هرگز نباید آنها را از روتین مراقبتی خود حذف کنید .

همچنین پوست شما به خصوص پوست دست شما در معرض سرما ، گرما و همچنین تماس با مواد شوینده می باشد ، به همین علت توصیه می شود همیشه از مرطوب کننده مناسب با پوست خود استفاده نمایید پوست شما ممکن است چرب ، خشک ، مختلط و یا معمولی باشد که شما باید با تشخیص درست نوع پوست خود از مرطوب کننده و آبرسان مناسب استفاده کنید .

ضد آفتاب ها :

تصور غلط رایجی که در بین افراد وجود دارد استفاده نکردن از ضد آفتاب در فصل پاییز می باشد . در این فصل تابش نور خورشید به حداقل می رسد به همین علت پوست شما نیاز بسیاری به ضدآفتاب خواهد داشت شما برای محافظت از پوست خود نیازمند استفاده از ضد آفتاب می باشید .

کرم های روز و شب : استفاده از کرم های روز و شب به سلامت پوست شما کمک شایانی کرده و در رساندن مواد مغذی به پوست نقش موثری دارد .

لایه بردار :

در حقیقت پوست شما در فصل تابستان به دلیل تابش مستقیم نور خورشید ، شنا در استخر، خشکی هوا و بسیاری موارد دیگر تا حدودی خشک و آسیب پذیر شده است ، بنابراین در فصل پاییز پوست شما نیاز به رسیدگی و مراقبت ویژه خواهد داشت. در نتیجه توصیه ما به شما استفاده از اسکراب جهت لایه برداری و ایجاد حس شادابی در پوستتان میباشد.

لوسیون و ماسک :

توجه به رطوبت رسانی مداوم و منظم یکی از مهم ترین نکات در  روتین مراقبت پوست میباشد. به همین علت بهتر است در زمان های مشخص در طول روز از لوسیون ها و ماسک ها استفاده نمایید. انجام چنین مواردی در داشتن پوستی لطیف و شاداب در فصل پاییز را به همراه دارد.

 

مراقبت پوست 796453987468746786978

 

روتین مراقبت از پوست در فصل زمستان :

در فصل زمستان به دلیل سرمای زیاد دچار خشکی پوست می شویم ، سرمای زیاد بدون شک بر روی کیفیت و سلامت پوست و در نتیجه در چهره تاثیر نا مطلوبی خواهد گذاشت . کاهش نور خورشید، سرمای زیاد ، خشکی هوا ، سوزش و باد همگی از عواملی هستند که در فصل زمستان شادابی پوست شما را از بین میبرند .

حمام داغ :

تقریبا همگی ما میدانیم در فصل زمستان استفاده از دوش آب داغ بسیار لذت بخش است اما لازم به ذکر است چنین کاری از اشتباهات رایجی است که متاسفانه آسیب بسیاری به رطوبت پوست و چربی های مفید وارد خواهد کرد . بهتر است برای جلوگیری از ایجاد خشکی ، سوزش ، التهاب و خارش حاصل از پوست خشک از آب ولرم برای دوش گرفتن استفاده کنید .

بخور :

در فصل زمستان به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی مانند بخاری و شوفاژ رطوبت هوا تا حد زیادی کاهش می یابد به همین علت توصیه میشود از روش های خانگی برای بخور گرفتن استفاده نمائید در صورتی که وقت کافی برای انجام چنین کاری ندارید می‌تواند از دستگاه های بخور آماده در بازار استفاده کنید .

سخن پایانی :

تمامی نکات شگفت انگیز مراقبت  که در بالا ذکر شد به این منظور بود که شما یک روتین مراقبتی جهت شفافیت ، سلامت ، لطافت و شادابی پوست خود انتخاب نموده و از آن استفاده نمایید . سرم ، ضد آفتاب ، لوسیون ، آفتاب رسان ها و کرم های مرطوب کننده همگی  در دسته محصولاتی هستند که شما میتوانید با استفاده از آن ها به نتیجه ی مطلوب جهت جوانسازی و زیبایی پوست خود برسید .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *