وقتی صحبت از مراحل معمول مراقبت از پوست می‌شود، کاملاً آماده هستید؛ اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه صورت خود را به درستی مرطوب کنید یا اینکه می‌دانید چگونه از تونر صورت استفاده کنید؟ اگر پاسخ منفی باشد، شاید زمان آن فرا رسیده است که به اصول اولیه برگردیم تا مطمئن شوید از موارد دلخواه مراقبت از پوست خود بیشترین بهره را می‌برید.
اگر تمام وسایل را تهیه کرده‌اید، ما ایده‌هایی در مورد چگونگی استفاده از روغن صورت، پاک‌کننده‌ها و موارد دیگر برای پوست و مهارت‌های شما جمع آوری کردیم، در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از محصولات مخصوص شستشوی صورت


ابتدا دستان خود را بشویید!
دست تمیز به این معناست که شما در هنگام شستشو آلودگی اضافی یا باکتری را به صورت خود منتقل نمی‌کنید – اگر محصول شستشوی صورتی که خریداری کرده‌اید تمایل به کف کردن دارد، یک فشار کوچک به محصول و خارج شد مقداری اندک به اندازه یک نخود تمام چیزی است که برای تازه شدن پوست از آلودگی‌های روزانه لازم دارید. ماساژ دادن با حرکات دایره‌ای برای دفع آلودگی منافذ بسیار مؤثر است – فقط فراموش نکنید که بهتر است قبل از شستشو موهای زائد را از بین ببرید تا از تجمع محصول در آن جلوگیری شود.
ممکن است دانستن چگونگی استفاده از شستشوی صورت کاملاً واضح به نظر برسد، اما به خاطر سپردن این چند نکته اساسی می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 

 مراقبت از پوست 7887987418714884178658458745

 

نحوه استفاده از پاک کننده بدون شستشو


اگر نوع پاک کننده صورت شده روزانه بدون شستشو است، به اندازه کافی پاک کننده برای پد پنبه استفاده کنید تا به راحتی روی سطح پوست بلغزد، از مالش یا فشار پوست لطیف خود جلوگیری کنید. تمیز کردن را ادامه دهید تا دو طرف پد پنبه‌ای تمیز نشان داده شود و از ناحیه T و گونه‌ها تا خط مو و گردن به بیرون کار کنید.

نحوه استفاده از روغن پاک کننده


روغن؟ برای پاک کردن؟
بله، به نظر می‌رسد کمی عجیب است، نه؟ اما روغن‌های تمیز کننده لحظه‌ای دارند و دلیل خوبی هم دارد. مطمئناً روغن روغن را تمیز می‌کند و همه – بله، حتی کسانی که پوست چربی دارند، می‌توانند از استفاده یکی استفاده کنند.
آماده امتحان آن هستید؟ در اینجا نحوه استفاده از روغن صورت آورده شده است.
در مرحله اول، نیازی به رطوبت و شستشوی صورت نیست، زیرا روغن پاک کننده به دستان خشک و صورت خشک بیشتر نیاز دارد. روغن را بین کف دست خود گرم کنید تا به راحتی لیز بخورد، آن را صاف کرده و ماساژ آن را در پوست شروع کنید.
قبل از رفتن به نوک انگشتان برای کار روغن در منطقه T و آرایش، از صافی انگشتان روی گونه‌ها استفاده کنید تا فشار را ملایم و یکنواخت نگه دارید. بعد از اتمام کار، به راحتی با آب گرم بشویید یا به آرامی با یک پارچه گرم و مرطوب پاک کنید.

 

نحوه استفاده از تونر صورت


تونر ممکن است یکی از شک برانگیزترین ترین محصولات مراقبت از پوست باشد – اما تونر را به روش صحیح استفاده کنید و این واقعاً به نفع پوست شما خواهد بود.
تونر به شما کمک می‌کند تا آخرین اثری از خاک را بدون باقی مانده چربی پاک کنید! بنابراین، چگونه از تونر صورت استفاده کنیم؟ اگر صورت خود را به خوبی شسته‌اید، اما هنوز مطمئن نشده‌اید، وقت آن است که از تونر استفاده کنید. با خیساندن یک (یا دو عدد) پد پنبه‌ای در تونر شروع کنید.
از منطقه T شروع کنید، قبل از حرکت روی خط فک، گردن و خط مو، تونر را با حرکات ملایم، بیرون و کشنده استفاده کنید تا تجمع طولانی مدت داشته باشد. یک یا دو بار در روز از تونر استفاده کنید – انواع مختلف تونر متناسب پوست شما و برنامه مراقبت از پوست شما وجود دارد که می‌توانید تهیه کنید.

 

 مراقبت از پوست 689684694586456586

 

نحوه استفاده از کرم دور چشم

 

کرم چشم برای احیای چشمه‌ای خسته در پایان یک روز طولانی بسیار مناسب است.
برای اینکه آن‌ها بهترین عملکرد خود را داشته باشند، بین تمیز کردن و مرطوب کردن آن استفاده کنید – و اگر امروز بدنتان را تقویت می‌کنید، کرم دور چشم خود را پس از آن استفاده کنید.
کرم دور چشم را به آرامی بر روی پوست خود بمالید، از ابرو تا استخوان گونه و به سمت شقیقه خود ادامه دهید. پوست اطراف چشم لطیف است، بنابراین با استفاده از انگشت حلقه خود این نوازش را انجام دهید- زیرا ضعیف‌ترین است بنابراین فشار را به حداقل می‌رساند.

چگونه صورت خود را مرطوب کنیم

زمان بندی همه چیز است، بنابراین برای جذب مطلوب ظرف چند دقیقه پس از پاک کردن بهتر است ازمرطوب کننده استفاده کنید. برای تقویت بیشتر رطوبت، مرطوب کننده را به پوست مرطوب ماساژ دهید تا به حفظ رطوبت در سطح پوست کمک کند – و گردن خود را فراموش نکنید! وسوسه نشوید و لایه‌های اضافی مرطوب کننده را به خشکی پوست اضافه کنید. پوست شما فقط قادر به جذب بسیار زیاد است. اگر پوست پس از مرطوب شدن احساس خشکی می‌کند و به دنبال چگونگی مرطوب سازی بیشتر صورت خود هستید ، کرم معمول خود را با فرمول غنی‌تری عوض کنید.

نحوه استفاده از اسانس

اگر اسانس و سرم را به برنامه های معمول خود اضافه می کنید، چند قطره به کف دست خود بمالید و محصول را به پوست فشار دهید. ”این کار را با حرکات جارو انجام ندهید. ضربه زدن روش ملایم تری برای استفاده از آن است. ”
یک متخصص طب سنتی می گوید: اگر این یک سرم روغنی است، از آن به عنوان فرصتی اضافی برای ماساژ صورت استفاده کنید. بهتر است این کار را با gua sha یا غلتک صورت انجام دهید تا محصول را بیشتر فشار دهید و وارد پوست کنید

  • در روتین صبح و عصر از اسانس استفاده کنید.
  • اسانس را در مراقبت های صبح و عصر بلافاصله پس از تمیز کردن و تقویت آن بمالید.
  • صبر کنید تا اسانس جذب شود و سایر محصولات مراقبتی را دنبال کنید: سرم یا آمپول، ماسک، یا مرطوب کننده و کرم.

 

 مراقبت از پوست 4787487489489748948754

 

نحوه استفاده از سرم


سرم و اسانس بسیار شبیه هستند، اما از نظر بافت و محتوای اجزای فعال متفاوت هستند. سرم متراکم‌تر و غلیظ‌تر است.
سرم یک محصول مراقبت از پوست است که با مواد غلیظی همراه می‌باشد که باعث آب‌رسانی، روشن شدن، جوان‌سازی، به آرامی لایه برداری، محافظت و پرورش پوست می‌شود.
سرم‎های ضد پیری زیادی وجود دارد، سرم هایی که منافذ را کوچک می‌کنند و سرم‏هایی که با آکنه مبارزه می‌کنند.
سرم‎ها حاوی اجزای خاصی هستند که باعث می‌شود مواد مفید به عمق پوست نفوذ کنند.
در مقایسه با اسانس، غلظت سرم‎ها بیشتر است و به همین دلیل خواهید دید که اندازه بطری‌های سرم کمتر از بطری‌های اسانس است.
سرم‎ها به تقویت اثر کرم کمک می‌کنند. به عنوان مثال، اگر شما از کرم ضد پیری و سرم ضد پیری استفاده می‌کنید، درنتیجه روند ضد پیری را دو برابر می‌کنید.
همان‌طور که احتمالاً حدس زده‌اید، یک سرم “یک مرحله بالاتر” از اسانس است و برای پوست‎های بالغ، کم آب یا مشکل‌ساز مناسب‌تر است.
از آنجا که سرم‎ها بسیار غلیظ هستند، فقط یک بار در روز، ترجیحاً در زمان خواب استفاده کنید. بعد از تونر از سرم استفاده کنید. همچنین می‌توانید از اسانس استفاده کرده و سپس سرم را برای افزایش اثر استفاده کنید. با دستان تمیز خود سرم را اعمال کنید. شما فقط به چند قطره سرم نیاز دارید.
صبر کنید تا سرم خشک شود و سپس سایر محصولات مراقبت از پوست را به کار بگیرید.
سرم‎ها بسیار غلیظ هستند به همین دلیل باید از آن‌ها به صورت دوره‌ای استفاده کنید. به عنوان مثال، به مدت 4-3 ماه از سرم استفاده کنید و اجازه دهید پوست شما با خاصیت اصلی استراحت کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *