آیا با آکنه، پوست چرب، چین و چروک یا لکه‌های پیری مشکل دارید؟

داشتن پوست عالی فقط مسئله ژن‌ها نیست بلکه بیشتر شامل اتخاذ روال مناسب مراقبت از پوست است که شامل پاک‌سازی، لایه برداری و مرطوب‌سازی صورت می‌شود.
برخی از افراد برای حفظ ظاهری سالم و جوان از آبگرم بازدید می‌کنند، با این وجود این سفرها با گذشت زمان پرهزینه خواهند بود.
فواید آن غیرقابل انکار است، اما اگر بتوانید با یک ماسک صورت خانگی نتیجه مشابهی بگیرید، چه می‌کنید؟
در ادامه با ما همراه باشید تا به شما 13 دستورالعمل ساخت بهترین ماسک‌های صورت خانگی را آموزش دهیم.

 1. ماسک صورت موز

موز مملو از ترکیبات عالی است که برای پوست مفید است که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویتامین A

برای از بین بردن لکه‌های تیره و لکه‌ها و صاف شدن پوست خشن

 • ویتامین B

برای کاهش خشکی

 • ویتامین E

برای کاهش چین و چروک‌ها

 • پتاسیم

 

ماسک صورت 749896896884884

 

برای مرطوب سازی و آب‌رسانی

با توجه به موارد فوق این میوه یک ماسک کاملاً طبیعی و خانگی برای صورت ایجاد می‌کند که پوست را نرم و لطیف می‌کند.
یک موز رسیده متوسط را در یک ظرف له کرده و سپس آن را به آرامی به صورت و گردن خود بمالید. بگذارید 10 تا 20 دقیقه خودش را بگیرد و سپس آن را با آب سرد بشویید. برای درست کردن ماسک مغذی 1/4 فنجان ماست ساده، 2 قاشق غذاخوری عسل (یک داروی طبیعی رفع آکنه) و یک موز متوسط را مخلوط کنید و حدود 15 الی 20 دقیقه به روی پوست خود بگذارید و بعد با آب سرد بشویید.

 

 1. ماسک صورت سرکه

استفاده از سرکه به عنوان ماده تقویت کننده پوست به زمان هلن تروی برمی‌گردد و امروزه نیز به همان اندازه مؤثر است.

بعد از شستن صورت، 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با 2 فنجان آب به عنوان محلول شستشو مخلوط کنید تا پوست شما تمیز و سفت شود. همچنین می‌توانید با مخلوط کردن 1/4 فنجان سرکه سیب با 1/4 فنجان آب ماسک صورت خانگی ایجاد کنید. محلول را به آرامی روی صورت خود بمالید و اجازه دهید خشک شود.

 1. ماسک صورت شیری

در این روش می‌توانید 1/4 فنجان شیر خشک را با آب کافی مخلوط کنید تا به صورت خمیر غلیظ درآید. صورت خود را کاملاً با این مخلوط بپوشانید، بگذارید کاملاً خشک شود و سپس با آب گرم بشویید. صورت شما احساس شادابی و جوان شدن خواهد کرد.

 1. ماسک صورت بلغور جو دوسر

اگر به دنبال یک انتخاب سریع هستید که احساس و ظاهر شما را بهتر کند، صورت خود را به جو دوسر بسپارید. 1/2 فنجان آب داغ – نه جوش – و 1/3 فنجان بلغور جو دوسر را ترکیب کنید. بعد از اینکه دو الی سه دقیقه آب و بلغور جو دوسر حل شدند، در 2 قاشق غذاخوری ماست ساده، 2 قاشق غذاخوری عسل و یک سفیده تخم مرغ کوچک مخلوط کنید. یک لایه نازک از ماسک را به صورت خود بمالید، و اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه بماند. سپس با آب گرم بشویید.

 

ماسک صورت 4789484848484847584

 

 1. ماسک صورت مایونز

چرا وقتی می‌توانید از یخچال و فریزر خود ماسک صورت خانگی و سس مایونز کامل تخم مرغ تهیه کنید، برای خرید کرم‌های گران هزینه می‌کنید؟ سس مایونز را به آرامی روی صورت خود پخش کنید و بگذارید حدود 20 دقیقه بماند. سپس آن را پاک کرده و با آب خنک بشویید. صورت شما تمیز و صاف خواهد بود.

 1. ماسک صورت ماست

برای کمک سریع به صورت خود لازم نیست  به سراغ درمان‌های خاص و یا آب درمانی  بروید. برای پاک‌سازی پوست و سفت شدن منافذ، مقداری ماست ساده را روی صورت خود بریزید و اجازه دهید حدود 20 دقیقه بماند. در دستوری دیگر می‌توانید 1 قاشق چای خوری ماست ساده را با آب 1/4 برش پرتقال، مقداری از تفاله پرتقال و 1 قاشق چایخوری آلوئه ورا مخلوط کنید. قبل از شستشو، این ترکیب را حداقل پنج دقیقه روی صورت خود بگذارید.

 1. ماسک صورت خردل

دانه خردل حاوی گوگرد و ضد باکتری است. بنابراین، این ماسک به ویژه برای حساسیت پوست، آکنه و التهاب مفید است. صورت خود را با خردل زرد ملایم کامل بپوشانید تا صورت شما تسکین یافته و باعث کاهش التهاب و تحریک پوست شما شود. بگذارید 15 دقیقه بماند و با آب گرم بشویید. ابتدا آن را در یک منطقه آزمایش کوچک امتحان کنید تا مطمئن شوید حساسیت ایجاد نمی‌شود.

 1. ماسک صورت لیمو

لیمو حاوی AHA و BHA، دو نوع هیدروکسی اسید است که سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و به از بین بردن جوش‌های سرسیاه، آکنه و تغییر رنگ کمک می‌کند. با مخلوط کردن آب یک لیمو با 1/4 فنجان روغن زیتون یا روغن بادام شیرین، ماسک صورت خانگی بسازید. یا آب 1/2 لیمو را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. به صورت خود بمالید، 15 دقیقه صبر کنید و با آب گرم بشویید.

 1. ماسک صورت تخم مرغ

اگر پوست خشکی دارید و به مرطوب کننده نیاز دارید، تخم مرغ را جدا کرده و زرده را بزنید. پوست چرب سفیده تخم مرغ را می‌گیرد که می‌توان کمی لیمو یا عسل به آن اضافه کرد. برای پوست طبیعی، از کل تخم مرغ استفاده کنید. تخم مرغ زده شده را به روی پوست خود اعمال کنید و سپس 30 دقیقه صبر کنید و بعد بشویید. شما چهره تازه و جدید خود را دوست خواهید داشت. این روش‌های درمانی مورد تأیید متخصصان پوست هستند که می‌توانید در خانه تهیه و امتحان کنید.

 

ماسک صورت 74874874848458484

 

 1. ماسک صورت ماست توت فرنگی

برای این روش یک مشت توت فرنگی رسیده را با 3 قاشق غذاخوری بادام آسیاب شده له کنید. 2 قاشق غذاخوری ماست ساده اضافه کنید و مخلوط کنید تا مخلوط یک ماده خمیری پیدا کند. آن را به صورت خود بمالید و برای پوستی نرم و لطیف بشویید. اگر مقداری از آن اضافه آمد می‌توانید آن را در یخچال نگه دارید. هنگامی که به زیبایی پوست خود رسید، بیشتر مراقب عادت‌های روزمره که می‌تواند به آن آسیب برساند باشید.

 1. ماسک صورت مخمر

در این روش درمانی، به ویژه برای افراد جوان با پوست چرب، به یک بسته مخمر خشک نیاز دارید. محتویات یک بسته 0.25 اونسی (7 گرمی) را با سه قطره آب لیمو و 2 قاشق چای خوری آب مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید. (برای رسیدن به قوام مناسب آب بیشتری اضافه کنید). مخلوط را روی صورت خود پخش کنید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را تمیز کنید. این بهترین ماسک زیبایی برای پوست چرب می‌تواند باشد.

 1. ماسک‌های صورت عسلی

برای این ماسک صورت خانگی، با 2/3 فنجان جو دوسر فوری شروع کنید و آن را در 1/2 فنجان آب داغ حدود پنج دقیقه گرم کنید تا مخلوط غلیظ شود. در حالی که منتظر هستید ، نیمی از سیب را درون مخلوط کن با 2 قاشق غذاخوری ماست، 2 قاشق غذاخوری عسل و یک سفید تخم مرغ بریزید. به مدت 45 ثانیه با هم مخلوط کرده و سپس مخلوط گرم شده جو دوسر را اضافه کنید و 20 ثانیه دیگر مخلوط کنید. این مخلوط را به صورت خود بمالید و اجازه دهید برای حداکثر تغذیه به مدت 15 دقیقه بماند.

 1. ماسک موز و خامه

موز به عنوان قابض عمل می‌کند، به سفت شدن پوست صورت و کاهش چین و چروک کمک می‌کند. علاوه بر میوه زرد (دستورالعمل توصیه شده یک موز با اندازه متوسط است)، به 1/4 فنجان کرم خامه نیز احتیاج دارید. آن‌ها را با هم له کنید، سپس محتویات یک کپسول 500-IU ویتامین E را اضافه کنید. (می‌توانید کپسول را با سوزن سوراخ کنید تا محتویات آن فشرده شود.) مخلوط را روی صورت خود پخش کنید، بعد از 10 تا 15 دقیقه آن را بردارید. این عادت‌های روزمره را که باعث جوان‌تر نشان دادن شما می‌شوند از دست ندهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *