” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

 

اگر مطالب و مقالات زیبایی پوست و مو را دنبال می‌کنید، حتماً با اصطلاح “درمان با فرکانس بالا” روبرو شده‌اید. این روش درمانی به عنوان روشی مؤثر در مبارزه با ریزش مو، شوره سر و مشکلات پوستی محبوبیت پیدا کرده است.
شاید از خود بپرسید که این روش چگونه به درمان پوست و موی سر چگونه کار می‌کند و آیا بی‌خطر است یا نه؟
برای ایجاد بافت دوباره یا جوان‌سازی پوست به راحتی در خانه خود، دستگاه با فرکانس بالا در دسترس است. این دستگاه به همان اندازه که یک اسپای آبگرم مؤثر و کارآمد است مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مقاله روش، مزایا و عوارض جانبی درمان با فرکانس بالا را توضیح می‌دهد. در اینجا برخی از موارد درخواست شده برای کمک به شما در درک بهتر این محصول وجود دارد.

فرکانس بالا 4646984849684965465468584854

تاریخچه درمان مشکلات پوست و مو با فرکانس بالا

فرکانس بالا به عنوان جریان فرکانس بالا تسلا شناخته می‌شود، اولین بار در اواخر دهه 1800 توسط دانشمند مشهور نیکولا تسلا ایجاد شد. درحالی‌که می‌توان آن را به روش‌های مختلفی استفاده کرد، قبل از اختراع آنتی‌بیوتیک‌های “مدرن”، بیشتر برای مقاصد پزشکی مانند درمان استرپتوکوک گلو و سایر عفونت‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه، به طور گسترده‌ای توسط اسپا و سالن‌های حرفه‌ای معتبر به عنوان یکی از اجزای مهم بسیاری از رژیم‌ها، روش‌ها و برنامه‌های مراقبت از پوست و مو استفاده می‌شود. از مزایای آن می‌توان به درمان آکنه، بزرگ شدن منافذ، خطوط ریز و چین و چروک، پف چشم، تیرگی زیرحلقه‌های چشم، سلولیت و در برخی موارد کم‌پشتی مو اشاره کرد.

دستگاه‌ فرکانس بالا چیست؟

استفاده از دستگاه فرکانس بالا توسط افراد در بخش مراقبت از پوست، یک درمان جوان سازی پوست بی انتها بلکه ضروری است. این فرکانس بالا باعث تحریک دوباره سلول و بهبود نفوذ و انتشار محصول مراقبت از پوست با گرم شدن نرم سلول‌های پوست می‌شود.
کل زمان درمان برای ناحیه صورت نباید بیش از 5 دقیقه در روز باشد. درمان نباید بیشتر از 10 دقیقه در روز برای محله عمومی بدن مانند پوست سر باشد. بسته به نوع پوست شما و همچنین نگرانی‌های فردی، زمان درمان استاندارد آن متفاوت است. کاربرد منظم‌تر، بلکه بیشتر از زمان توصیه شده برای درمان، نتایج را بهبود نمی‌بخشد و حتی می‌تواند منجر به قرمز شدن شود.
مطابق راهنماهایی که استفاده می‌شود می‌توانید از سیستم برای نتایج مطلوب استفاده کنید. به خصوص در ماه‌های زمستان، فرکانس بالاتر می‌تواند خشک شود. اگر متوجه شدید که پوست شما با درمان بیش از حد خشک می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم که هر 5-4 روز یک‌بار درمان خود را محدود کنید و از یک مرطوب کننده قابلیت اطمینان استفاده کنید.
بنابراین درمان صورت با فرکانس بالا یک درمان مراقبت از پوست است که متخصصان برای کمک به درمان آکنه، کوچک شدن رنگ‌دانه بیش از حد، کاهش خطوط ریز، تجزیه پف چشم، از بین رفتن تیرگی چشم، پر کردن وضعیت پوست سر یا تغذیه فولیکول‌های مو برای افزایش دادن رشد مو می‌باشد.

فرکانس بالا 654564545465145415

درمان مشکلات مو با  دستگاه فرکانس بالا

درمان با فرکانس بالا نوعی درمان فشرده مو برای درمان شوره سر، ریزش مو یا آلوپسی است. این کار با درمان موهای شما با اشعه ماورا بنفش و فرکانس بالا انجام می‌شود.  باید الکترود شیشه‌ای توخالی در فرکانس 250،000 هرتز تولیدکننده جریان در تماس با موهای شما قرار گیرد. همچنین یک روش درمان با اشعه ماورا بنفش وجود دارد که با کمک یک لامپ از فاصله دور اشعه می‌دهد. این روش برای کمک به لایه برداری طبیعی پوست در هنگام تحریک غدد چربی شناخته شده است. همچنین باعث درمان هم زمان اختلالات پوستی سر نیز می‌شود.

مزایای درمان مو با دستگاه فرکانس بالا

این روش درمانی باعث احیای پوست سر شما، تحریک گردش خون و تشویق پوست سر برای افزایش سرعت رشد مو می‌شود.
این درمان همچنین به تولید سلول‌های جدید کمک می‌کند درحالی‌که موهای شما بدون شوره است.
این روش درمانی از خارش پوست سر جلوگیری کرده و به تدریج جلوی ریزش مو را می‌گیرد.

روش و مدت زمان درمان مشکلات مو با  دستگاه فرکانس بالا

کل مو به پنج تا شش پارتیشن تقسیم می‌شود. سپس از شانه در ناحیه آسیب دیده یا کل پوست سر به مدت 2-3 دقیقه استفاده می‌شود. پس از انجام این روش، ماساژ روغن 20-25 دقیقه انجام می‌شود و به دنبال آن از ماسک موی نرم کننده از ریشه تا نوک استفاده می‌شود. این ماساژ برای 15-20 دقیقه خوب انجام می‌شود. پس از ارسال، بخار داده می‌شود و مو به مدت 7-8 دقیقه در معرض اشعه لامپ ماورا بنفش قرار می‌گیرد. این درمان به مدت 50 دقیقه تا یک ساعت ادامه دارد. بعد از درمان ، فقط روز بعد می‌توان پوست سر آن‌ها را شست. اشعه‌های مادون قرمز قبل از درمان دقیقاً هنگامی که موها گره نخورده باشند، داده می‌شوند. در حین درمان، دستگاه به پوست سر لمس می‌شود و از این رو اثرات قابل مشاهده ای را نشان می‌دهد. درحالی‌که، اشعه‌های ماورا بنفش به صورت لامپ در پایان درمان یعنی بعد از بخار دادن انجام می‌شود. اشعه ماورا بنفش از دور داده می‌شود و به پوست سر یا مو نزدیک نمی‌شود.

فرکانس بالا 4785748544189849454

تعداد جلسات لازم برای روش درمان مشکلات مو با  دستگاه فرکانس بالا

اساساً، در صورت انجام حداقل 10 تا 12 جلسه نشستن مداوم، درمان بهترین نتیجه را دارد که باید دو بار یا سه بار در هفته انجام شود. بااین‌حال، حتی پس از انجام درمان، نباید به طور کامل متوقف شود.
داشتن درمان هر دو هفته یک‌بار خوب است.

درمان مشکلات پوست با  دستگاه فرکانس بالا

تمام دستگاه‌های صورت با فرکانس بالا با استفاده از یک الکترود شیشه‌ای با فرکانس بالا برای درمان خطوط مختلف صورت و بدن کار می‌کنند. هنگامی‌که به سطح پوست وارد می‌شود، یک جریان الکتریکی ملایم از طریق الکترود شیشه‌ای پرشده از نئون یا گاز آرگون عبور می‌کند و باعث می‌شود درخشش ظریف و صدای وزوز ایجاد کند. الکترودها بسته به گاز بی‌اثر که با آن‌ها پر می‌شوند، یک نور نئون قرمز / نارنجی یا بنفش / آبی تولید می‌کنند.
به طور سنتی، پوست مستعد آکنه با جوش و پیری پوست با رنگ قرمز درمان می‌شود. دستگاه‌های فرکانس بالا از جریان‌های کوچک برای اکسیژن‌رسانی به پوست استفاده می‌کنند.
اکسیژن بدترین کابوس باکتری‌های آکنه ساز باعث از بین بردن جوش‌های ناشی از تماس می‌شود.
دو نوع الکترود با فرکانس بالا وجود دارد؛ گاز آرگون و گاز نئون.
گاز آرگون بنفش است و برای آکنه / پوست چرب بسیار مناسب است.
گاز نئون برای مزایای ضد پیری است. بنابراین اگر به دنبال درمان آکنه با فرکانس بالا هستید، به دنبال انواع آرگون یا بنفش باشید.

روش و مدت زمان درمان مشکلات پوست با  دستگاه فرکانس بالا
در طی درمان با فرکانس بالا، مولکول‌های اکسیژن غنی شده تولید می‌شوند که یک عمل ضد باکتری و گرم شدن بافت حرارتی “طبیعی” ایجاد می‌کنند. این واکنش به رگ‌های خونی شما کمک می‌کند تا سموم را دفع کنند، درحالی‌که سلول‌های پوست شما با مواد مغذی و حجیم آب‌رسانی غنی شده‌اند. این به نوبه خود باعث افزایش گردش خون و تجدید سلول می‌شود که از افزایش سطح کلاژن و الاستین پشتیبانی می‌کند. تنها پس از یک‌بار درمان، پوست احساس انرژی فوری کرده و به‌طور محسوسی نرم می‌شود.
ثابت شده است که فرکانس بالا تقریباً در هر ضایعه پوستی از آکنه و سوختگی، روش‌های اپیلاسیون و تب‌خال مؤثر است. درمان پوست صورت با فرکانس بالا به عنوان یک روش ایمن، ملایم و درمانی برای جوان‌سازی پوست، بهبود سریع و بازیابی سلامت پوست در نظر گرفته می‌شود.

فرکانس بالا 74897849648654156156654584

مزایای درمان های با فرکانس بالا برای مشکلات پوستی

  1. با خیال راحت باکتری‌های آکنه ساز را از بین می‌برد
  2. التهاب و قرمزی را به حداقل می‌رساند
  3. کاهش رنگ قرمز پس از التهاب (PIH)
  4. آکنه را کاهش می‌دهد و از بروز مجدد در آینده جلوگیری می‌کند
  5. منافذ بزرگ شده را کوچک می‌کند
  6. پوست را اکسیژن رسانی می‌کند
  7. گردش خون را افزایش می‎دهد

عوارض جانبی احتمالی استفاده از دستگاه های فرکانس بالا برای درمان مشکلات پوست و مو

این یک روش کاملاً ایمن  بدون درد است. بعضی از بیماران ممکن است احساس سوزن سوزن شدن، قرمزی، تورم بعد از عمل داشته باشند که به طور کلی تا چند روز برطرف می‌شود.
برای جلوگیری از خشک شدن پوست و تشدید آکنه، از استفاده از هر دستگاه با فرکانس بالا در خانه برای مدت طولانی یا در محیط بسیار زیاد خودداری کنید. متخصصان توصیه می‌کنند: بیش از دو تا سه دقیقه در هر منطقه و 15-20 دقیقه برای کل صورت خود را به مدت یک‌بار در روز به کار ببرید.
اگر پوست شما حساس باشد، ممکن است مقداری التهاب داشته باشید. متخصصان دستگاه‌های فرکانس بالا را برای افراد دارای ضربان نامنظم قلب، سابقه بیماری قلبی یا در دوران بارداری توصیه نمی‌کند. اگر به بیماری‌های پوستی حساس مانند روزاسه، اگزما یا پسوریازیس مبتلا هستید، در صورت ملتهب بودن از استفاده دستگاه در این مناطق خودداری کنید. علاوه بر این، متخصصان در مورد استفاده از AHA یا اسید گلیکولیک با فرکانس بالا هشدار می‌دهد و می‌گوید از شکستگی مویرگ‌ها یا رگ‌های واریسی خودداری کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *