وقتی به خاویار فکر می‌کنید، اولین فکری که به ذهن شما خطور می‌کند احتمالاً یک وضعیت ناهارخوری مجلل و لاکچری است. باور کنید یا نکنید، خاویار در دنیای مراقبت از پوست نیز رتبه بالایی دارد. مراقبت از پوست خاویار که به دلیل لوکس بودن نیز مشهور است، اغلب با برچسب‌های قیمت بالاتر همراه است. البته، برای دانستن اینکه چرا یک قیمت بالاتر ارزش آن را دارد، ابتدا باید اساس مراقبت از پوست خاویار را درک کرد. برای کمک به شما در یادگیری این موضوع، ما مانند متخصصین پوست این مقاله را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

 

خاویار 786986458689687989

 

مراقبت از پوست با خاویار چیست؟


خاویار تخم ماهی بارور نشده است. هنگامی‌که در مراقبت از پوست استفاده می‌شود، خاویار به عنوان عصاره تزریق می‌شود. عصاره خاویار یک ماده فعال کننده نرم کننده است که در درجه اول با تقویت آب‌رسانی، سطح رطوبت و ریزش خطوط ریز، و درعین‌حال کاهش التهاب و محافظت در برابر آسیب اکسیداتیو به دلیل خواص آنتی اکسیدانی خود – به‌ویژه ویتامین E و سلنیوم، به پوست سود می‌رساند.
در طول این سال‌ها، خاویار به عنوان باارزش‌ترین ماده آرایشی برای سفت شدن و ضد پیری پوست تبدیل شده است. سرشار از ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، امگا 3، اسیدهای نوکلئیک و فسفولیپیدها، سطح آنتی اکسیدان پوست را افزایش داده و عملکردهای طبیعی آن را بهبود می‌بخشد، درنتیجه باعث سفت شدن و جوان‌سازی صورت می‌شود.
خاویار یک هسته انرژی خالص است، 20 برابر غنی از سلول، که تمام انرژی و عملکردهای ضروری پوست را باهم جمع می‌کند. این ماده حاوی همان مواد حیاتی است، اما با محتوای بالاتر و به راحتی توسط پوست جذب می‌شود، و درنتیجه نفوذ آسان و سریع آن ایجاد می‌شود. با استفاده از عصاره آن بر روی پوست، تأثیر آن بر عملکرد پوست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا تعادل، زیبایی و جوانی را تضمین می‌کند.

مزایای محتوای عصاره خاویار

  1. فسفولیپیدها : موادی که منجر به مرطوب کنندگی عمیق، جوان‌سازی و محافظت از پوست می‌شوند. آن‌ها پوست را الاستیک ، محکم و دارای بافتی مخملی می‌کنند.
  2. فسفوپروتئین ها و اسیدهای آمینه: موادی که از اجزای اساسی کلاژن ، الاستین و NMF (عامل مرطوب کننده طبیعی) هستند. آن‌ها برای رشد و یکپارچگی بافت‌های پوست ضروری هستند.
  3. عناصر کمیاب : اجزای ضروری برای عملکرد روان سلول‌ها.
  4. فسفر : یک جز با انرژی بالا و برای سلول‌های پوست حیاتی است.
  5. عناصر فلزی: پتاسیم، سدیم و کلسیم، موادی که درخشندگی پوست را افزایش می‌دهند و سلول‌ها را تغذیه می‌کنند.
  6. اسیدهای چرب امگا3 برای جوان‌سازی پوست.
  7. پروتئین‌هایی که تمام عناصر تشکیل دهنده فیبرهای کلاژن را ارائه می‌دهند و مسئول سفتی و کشش پوست هستند.

خاویار سلول های پوست را بازسازی می کند

پوست از پروتئین تشکیل شده است. از آنجا که خاویار دارای فرم اسیدهای آمینه پروتئینی است، بلافاصله توسط پوست بلعیده می‌شود و باعث تقویت پوست می‌شود تا جوانی، انرژی و سلامتی بیشتری داشته باشد. این اسیدهای آمینه از پیری و خستگی پوست جلوگیری می‌کنند.
خاویار غلظت بالایی از آرژنین، ماده اصلی سازنده پروتئین‌ها دارد که نقشی اساسی در تقسیم سلولی، بهبود زخم‌ها و عملکرد ایمنی بدن دارد.
ویتامین‌ها و عناصر کمیاب خاویار باعث نشاط پوست می‌شوند. ویتامین A سلول‌های پوست را تجدید می‌کند و ویتامین D باعث عملکرد و بهبود سلول می‌شود.

 

خاویار 468464854584587474

 

عصاره خاویار تولید کلاژن را افزایش می دهد

 کلاژن پروتئین مسئول جوانی و نشاط پوست است. از آنجا که ساختار سلولی خاویار بسیار شبیه به پوست انسان است، باعث تقویت قدرت پوست و تولید کلاژن با کیفیت می شود. از آنجا که پیری پوست با تجزیه کلاژن مشخص شده است، این کاهش کلاژن باعث پیری می شود. خاویار به سرعت در تولید طبیعی کلاژن کمک می کند و به مرور به جمع شدن و ضخیم شدن پوست کمک می کند و ظاهر جوانتر و سفت تری ایجاد می کند. برخی مطالعات نتیجه می گیرند که خاویار سرعت تولید کلاژن را تا 67 درصد افزایش می دهد.

خاویار خسارات ناشی از کمبود رطوبت را جبران می‌کند
کیفیت رطوبت خاویار مانعی در برابر عناصر ایجاد می‌کند و از آن در برابر اثرات مخرب اشعه ماورا بنفش، آلاینده‌های محیطی، کم آبی و آب و هوا محافظت می‌کند. این مانع از پیری و آسیب پوستی می‌شود. خاویار عملکرد سلول را بهبود می‌بخشد و التهاب اطراف سلول‌های پوست را به حداقل می‌رساند. محتوای بالای آن در اسیدهای چرب امگا 3، چربی‌های اساسی خوب با محتوای بالای اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه، باعث ایجاد پوست سالم‌تر می‌شود.
امگا 3 غشای سلول‌های پوستی را تقویت می‌کند، باعث می‌شود مواد مغذی به داخل سلول بریزند و از آن خارج شوند و سلول را برای نگه داشتن آب افزایش دهد. این آب همان چیزی است که پوستی مرطوب، مرطوب و جوان به نظر می‌رسد. امگا 3 همچنین التهاب را که از عوامل اصلی پیری پوست است، کاهش می‌دهد. التهاب باعث ایجاد بسیاری از بیماری‌های پوستی منفی مانند چین و چروک ، آکنه و قرمزی می‌شود. محصولات خاویار ضمن کاهش خطوط ریز، لطافت ، آب‌رسانی و استحکام پوست را بهبود می‌بخشد.

عوارض جانبی مراقبت از پوست خاویار

در حالی که مراقبت از پوست خاویارمی‌تواند برای پوست‌های مستعد قرمزی معجزه کند، اما این ماده در مورد افرادی که پوستی چرب یا مستعد آکنه دارند صدق نمی‌کند. دلیل آن این است که، طبق گفته متخصصین، برخی از محصولات مراقبت از پوست خاویار می‌توانند پس مانده ای چرب از خود به جا بگذارند که به خوبی جذب پوست نشود، که می‌تواند ظاهر چربی را تشدید کند. روغن خاویار دارای مقدار زیادی روغن و پروتئین است، بنابراین برای مقابله با مشکلاتی مانند کمبود آب بدن، خطوط ریز و چین و چروک و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی مناسب است.
علاوه بر این، مانند هر ماده موضعی، همیشه می‌توان هنگام استفاده از ماده جدید در برنامه خود، عکس‌العمل نامطلوبی ایجاد کرد. با توجه به این نکته، بهتر است قبل از لکه زدن روی صورت، یک مقدار آزمایشی کوچک روی مچ دست خود امتحان کنید.
ازآنجاکه خاویاریک عصاره ماهی است، در صورت داشتن آلرژی به ماهی یا صدف، نباید از آن استفاده کرد، زیرا احتمال اثر سو آن حتی بیشتر است.

نحوه استفاده از آن عصاره خاویار

عصاره خاویار در مجموعه‌ای از محصولات مراقبت از پوست، ازجمله مرطوب کننده‌ها، ماسک‌ها و سرم‎ها موجود است. مرطوب کننده‌ها متداول‌ترین محصول مراقبت از پوست ازجمله ماده تشکیل‌دهنده آن هستند.
افزودن عصاره خاویار به فرمول مرطوب كننده اطمینان از جذب كامل خواص خاویار به پوست را می‌دهد و به مرور باعث آب‌رسانی و ظاهر جوان می‌شود.
در حالی که عصاره آن در انواع محصولات روز و شب موجود است، متخصصان اذعان می‌کنند که به طور معمول بهترین استفاده در شب است، زیرا می‌تواند پس مانده‌ای از خود به جای بگذارد که برای روز بیش از حد سنگین باشد. با این اوصاف، توصیه می‌کنند که محصولات مراقبت از پوست خاویار را بیش از رتینول‌ها و سرم ها قرار دهید تا از یک مانع پوست سالم حمایت کنید.
مراقبت از پوست خاویار بهتر است به تنهایی استفاده شود یا از رتینول بالاتر رود تا چربی‌ها، پروتئین‌ها و اسیدهای چرب امگا واقعاً کار خود را انجام دهند. اگر لایه‌های دیگری بین پوست و پوست آن ایجاد کنید، دیگر نمی‌تواند جذب شود.

 

خاویار 478458464447414741545

 

روش‌های دیگر استفاده از خاویار برای کمک به پوست

مکمل‌های عصاره ماهی به دلیل غلظت زیاد پروتئین، ویتامین‌ها، مواد معدنی، امگا، لیپیدها، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان‎ها ضامن سلامت پوست و مو می‌باشند. این مکمل‌ها از انواع مختلف ماهی‌ها شامل ماهیان خاویاری بلوگا (خاویار واقعی)، انواع دیگر ماهیان خاویاری (منبع بسیاری از خاویار تقلیدی)، ماهی آزاد (تخم‎های نارنجی قرمز در سوشی) و کپور ماهی تهیه می‌شود که همگی دارای ترکیبات مختلف تغذیه‌ای هستند.
مصرف مکمل می‌تواند اطمینان حاصل کند که بدن تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را برای تولید مجدد خود دریافت می‌کند. غلظت بالای مواد مغذی موجود در آن‌ها در هنگام بلع داخلی به طور هم افزایی برای محافظت از بدن در برابر سمیت، پیری و خشکی کلی کار می‌کند. اسیدهای چرب امگا 3 علائم روزاسه را کاهش می‌دهد و بازسازی پوست را تحریک می‌کند. یک قاشق غذاخوری خاویار حاوی کل نیاز روزانه B12 است که همان‌طور که همه می‌دانند برای سلامت پوست، مو و ناخن ضروری است. دوزهای بالای روی، ایمنی بدن را تضمین می‌کند. غلظت بالای ویتامین E در تولید آنتی بادی ضروری است. سرانجام، آهن در تولید سلول‌های قرمز خون ضروری است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *