استرس، کمبود خواب و خیره شدن بیش از حد به صفحه کامپیوتر – همه این‌ها دلیلی بر ظاهر شدن بیماری‌های مدرن در زیر چشم شما می‌شوند و یکی از دلایل بسیاری است که باعث می‌شود تیرگی‌ها زیر چشم شما ایجاد شوند.
اگر از برنامه روزانه استراحت و خواب خود خارج شوید و این امر مدت زمان زیادی به طول انجامد، به وجود آمدن انواع ناراحتی‌های چشمی ازجمله تیرگی و گودافتادگی پایین چشم امکان وقوع بیشتری پیدا می‌کند.
در اینجا بهترین روش‌ها برای برطرف شدن خستگی چشم ها آورده شده است. اگر شما هم به دنبال راهی برای کاهش خستگی چشم‌هایتان هستید، در این مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از نقاط فشاری نزدیک چشم

1.دور چشم خود را حرکت دهید. برخی از افراد در ماساژ دادن نقاط دور چشم برای کمک به خستگی چشم موفق هستند. برای هر نقطه باید حدود 10 ثانیه وقت بگذارید.
می‌توانید از نوک انگشت یا پنجه خود برای ماساژ آرام نقاط استفاده کنید. سعی کنید ناخن خود را از پوست دور کنید.
در دایره‌های کوچک ماساژ ندهید، نه عقب و جلو. همچنین اگر از نوک انگشت استفاده می‌کنید سعی کنید انگشت خود را صاف نگه دارید. این روش‌های ماساژ برای تمام نقاط اطراف چشم اعمال می‌شود.

2. نقطه بین چشم‌های خود را پیدا کنید. این نقطه همان حفره کوچکی است که پل بینی شما به پیشانی شما راه می‌یابد. مالش آن می‌تواند به خستگی چشم کمک کند.
برخی می‌گویند که این نقطه در واقع در هر طرف بینی در این نقطه، نزدیک به چشم است و فشار آن به کاهش دردهای این نقطه کمک بسیاری خواهد کرد.

3.به نقطه‌ای در زیر چشم بروید. این نقطه دقیقاً زیر چشم شما است. شما باید در مرکز آن ماساژ دهید. مالش ملایم این نقطه نیز تأثیر بسیاری در برطرف کردن خستگی ناحیه چشم خواهد داشت.

4.گوشه بیرونی را پیدا کنید. اکنون، نقطه گوشه خارجی چشم خود را برای ماساژ آماده کنید. این کار باید فقط در خارج از نوک چشم شما انجام شود. بعضی از افراد همچنین یک نقطه بین مرکز پایین و نوک را توصیه می‌کنند.

5.وسط ابرو را پیدا کنید. این مکان برای کار در ماساژ چشم بسیار خوب است. این نقطه را به آرامی بر روی مردمک چشم خود ماساژ دهید. برخی از افراد تقریباً در انتهای آن یک نقطه به سمت چپ و راست این نقطه در امتداد ابرو اضافه می‌کنند.

خستگی چشم 784984748748984896547487487417

 

استفاده از سایر نقاط فشار برای تسکین خستگی‌های چشم

بدون شک این نقطه بهترین نقاط برای درمان خستگی‌های چشم است. این نقطه مستقیماً در قاعده جمجمه شما قرار دارد. مستقیماً در وسط قرار دارد. ماساژ دادن این نقطه با نوک انگشتان به برخی از افراد در خستگی چشم کمک می‌کند.
همچنین می‌توانید سعی کنید فقط نوک انگشت میانی خود را بر روی این نقطه قرار دهید و فشار ملایم را اعمال کنید، زیرا سر خود را به سمت عقب برمی‌دارید تا به شما کمک کند این فشار را ایجاد کنید. همچنین می‌توانید از انگشت شست خود استفاده کنید.
ظاهراً این نکته به بیشتر نواحی سر، ازجمله چشم کمک می‌کند.

به تصویر زیر دقت کنید و این نقطه را در ستون فقرات خود پیدا کنید. این مکان در واقع دو نقطه فشار در پشت گردن شما است. پایه جمجمه را پیدا کنید، سپس یک سانتی‌متر به پایین حرکت کنید. اکنون، از هر طرف یک اینچ به سمت عضلات پشت گردن خود حرکت کنید. ماساژ آرام هر یک از این نقاط با انگشت میانی به برخی از افراد مبتلا به خستگی چشم کمک می‌کند.

انگشتان خود را ماساژ دهید. مکان دیگر برای ماساژ در پایه سه انگشت میانی شما است – انگشت حلقه، انگشت میانی و انگشت اشاره. از انگشت شست خود برای ماساژ محل بند انگشت با دست خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید درست بالای آن بند را ماساژ دهید. دست خود را بر روی دست بچرخانید تا از طرف دیگر نیز ماساژ یابد.
برای ایجاد فشار از رول انگشت شست استفاده کنید. با استفاده از پد انگشت شست خود را فشار دهید. همان‌طور که انگشت شست را خم می‌کنید اجازه دهید آن را به سمت پایین یا بالا بیاورد. هنگام خم شدن و صاف کردن انگشت شست، تقریباً 1/8 اینچ به سمت بالا و پایین حرکت کنید.

این نقطه در بالای پای شما قرار دارد. کمی پایین پا آن را پیدا خواهید کرد، جایی میان انگشت شست پا با انگشت کوچک پا می‌باشد. شما باید بافت آن را پیدا کنید. درواقع بین انگشتان پا نیست بلکه در قسمت بالا قرار دارد. با نوک انگشتان خود به آرامی ماساژ دهید.
برای سهولت کار، می‌توانید با استفاده از پاشنه پای دیگر خود به مدت 30 ثانیه به آرامی روی این نقطه فشار دهید.

 

خستگی چشم 78748748748748474617541

 

تکنیک ماساژ 30 ثانیه‌ای چشم

بر اساس تئوری تخلیه لنفاوی برای کیسه‌های چشم، روشی به عنوان تکنیک ماساژ 30 ثانیه‌ای وجود دارد که می‌توانید برای چشم‌های خود انجام دهید:

  1. با استفاده از حرکات آرام ضربه زدن با انگشتان اشاره و میانی خود (بدون کشیدن)، دور دایره چشم خود را بزنید. با ضربه زدن جریان خون به منطقه وارد می‌شود.
  2. از قسمت ابرو به سمت بیرون به آرامی فشار وارد کنید، سپس از قسمت بالای استخوان گونه به سمت داخل بینی خود به سمت داخل بروید. چشمان خود را سه بار دایره وار بچرخانید.
  3. سپس با انگشتان میانی خود، در نقاط فشار دقیقاً زیر استخوان ابرو در دو طرف بینی خود، جایی که باید ابروهای شما شروع شود ، کاملاً به سمت بالا فشار دهید.
  4. سپس محکم به سمت داخل بینی خود، بالای پل، کنار مجاری اشک خود فشار دهید.
  5. پلک‌های خود را با انگشت اشاره و میانی ماساژ دهید تا تمام شود.

نکته جالب در مورد این ماساژ ضربه زدن این است که می‌توانید در هر زمان از روز بدون اینکه آرایش خود را بیش از حد به هم بریزید این کار را انجام دهید. مطمئن شوید که انگشتان خود را در امتداد پوست ظریف نزدیک چشمتان نمی‌کشید تا آسیب نبیند .
برای یک تجربه آرامش بخش، این کار را با مقداری کرم چشم سرد انجام دهید.

 

خستگی چشم 6874968746784647879

 

 تکنیک ماساژ 10 ثانیهای چشم


تصور کنید که در حال تایپ کردن سریع روی صفحه کلید هستید.
به مدت 10 ثانیه مانند تصویر زیر از این حرکت ضربه زدن در اطراف چشم، شقیقه و پیشانی استفاده کنید.
1. انگشت حلقه خود را بر روی اولین نقطه فشار قرار دهید.
2. به قوس ابرو بروید، به نقطه دوم فشار وارد کنید.
3. از اینجا بین ابروها به نقطه 3 بروید.
4. با فشار بسیار کم، دور چشم را از دور ابرو به بیرون، زیر چشم و به سمت بالای بینی دور بزنید و انگشتان را دوباره بین ابروها جمع کنید. پوست را نکشید
5. روی آخرین دایره، در نقطه 4 فشار وارد کنید و به سمت بالا به سمت سقف فشار دهید.
6. برای نقطه 5، فشار را به سمت داخل و به سمت بینی وارد کنید.
7. کمی فشار وارد کنید، به سمت شقیقه‌ها بلند شوید و ماساژ دهید، ابرو را بلند کنید، سه بار به آرامی زیر چشم‌ها حلقه بزنید.
8. روی آخرین دایره سوراخ چشم، در گوشه خارجی چشم متوقف شده و به نقطه فشار 7 فشار وارد کنید
9. اکنون، با استفاده از انگشت اشاره و میانی خود، از حرکات دایره‌ای ثابت به سمت پیشانی سه بار استفاده کنید.
10. با حرکت از نقطه فشار روی نقطه 8، به انگشت حلقه خود برگردید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *