بخش اعظم خواست بانوان، تمایل به ظاهر جوان و سالم است.
اگر می‌خواهید خطوط صورت خود را بدون استفاده از روش‌های جراحی کاهش دهید، خبر خوب این است که تکنیک‌های جوان‌سازی صورت می‌تواند چین و چروک‌ها را برای ظاهر جوان‌تر نابود کند.
انواع عمل‏های تزریقی و پرکننده‌های پوستی و همچنین پیوند چربی در ترکیب با تزریق بوتاکس معمولاً برای خطوط صورت و درمان چین و چروک استفاده می‌شود.

بوتاکس

درمان زیبایی BOTOX یک روش ساده و غیر جراحی است که خطوط عمیق و مداوم بین ابروهای شما را که به مرور زمان ایجاد می‌شوند صاف می‌کند. یک درمان 10 دقیقه‌ای، چند تزریق کوچک، باعث شل شدن ماهیچه‌هایی می‌شود که باعث ایجاد آن خطوط شده و آن‌ها را تا 4 ماه آرام می‌کند. نتایج چشمگیر است و ظرف چند روز آشکار می‌شود.

 

بوتاکس 9794897487486748654185458

 

آیا بوتاکس برای شما مناسب است؟

اگر کاهش خطوط سفت بین ابروها باعث می‌شود احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید، عمل بوتاکس ممکن است برای شما مناسب باشد. نه تنها مدل‌ها و ستارگان سینما، بلکه افراد عادی، معلمان، مادران و افراد از قشرهای مختلف می‌توانند از بوتاکس برای پر کردن خطوط صورت و از بین بردن چین و چروک استفاده کنند.

چه کسی مجاز به انجام بوتاکس است؟

هر متخصص مراقبت بهداشتی مجاز می‌تواند بوتاکس را تجویز کند، با این حال جراحان پلاستیک، متخصصین پوست، متخصصان بیهوشی به طور کلی تجربه بیشتری دارند.

چه انتظاری می‌توان از درمان زیبایی بوتاکس داشت؟

در حین انجام بوتاکس نیازی به بیهوشی نیست. ناراحتی حداقل و مختصر است، اکثر بیماران این احساس را با نیش حشره مقایسه می‌کنند. بعید به نظر می‌رسد که عوارض جانبی قابل توجهی در شما ایجاد شود، اگرچه برخی از افراد ممکن است در محل تزریق دچار کبودی موقت جزئی شوند، که به راحتی با آرایش پوشانده می‌شود. ممکن است بلافاصله فعالیت عادی خود را از سر بگیرید. بنابراین می‌توانید بدون چین و چروک، اخم کنید، لبخند بزنید یا شگفت زده به نظر برسید.
شایع‌ترین عوارض جانبی عبارت‌اند از :

 • سردرد
 • عفونت تنفسی
 • سندرم آنفولانزا
 • افتادگی موقت پلک
 • حالت تهوع

در صورت وجود عفونت در محل تزریق بوتاکس نباید از لوازم آرایشی استفاده کرد.

 

بوتاکس 78778859855565245112552

 

چه کسی کاندیدای مناسبی برای استفاده از بوتاکس است؟

افراد 18 تا 65 ساله می‌توانند از این روش جوان‌سازی استفاده کنند. متخصصان بهترمی توانند به شما کمک کنند که تصمیم بگیرید آیا لوازم روش بوتاکس برای شما مناسب است یا خیر.

در صورت عدم ادامه درمان، خطوط چهره بدتر می‌شوند؟

4 الی 7 ماه پس از شروع درمان، اگر درمان را ادامه ندهید، نخواهید توانست به نتیجه دلخواه خود برسید.

بیماران قبل از درمان چه باید بکنند؟

از مصرف آسپرین یا دوره‌ای بالای مکمل‌های ویتامین E قبل از درمان خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث کبودی یا خونریزی در محل تزریق شود. همچنین، اگر قبلاً از تب‌خال صورت رنج می‌بردید، این احتمال وجود دارد که سوراخ شدن سوزن به عود این ویروس کمک کند.

آیا بوتاکس ایمن و بی‌خطر است؟

از آنجا که آن‌ها غیر حیوانی هستند و کاملاً زیست سازگار هستند، آزمایش آلرژی موردنیاز نیست. عملاً هیچ خطر انتقال بیماری‌های حیوانی یا واکنش آلرژیک وجود ندارد. شایع‌ترین عوارض جانبی گزارش شده قرمزی و تورم موقتی در محل تزریق بوده است. این عوارض معمولاً ظرف دو تا سه روز برطرف می‌شوند.
پرکننده‌ها مستقیماً در مقادیر بسیار کمی توسط یک سوزن فوق‌العاده نازک به پوست تزریق می‌شوند و درنهایت حداقل ناراحتی را ایجاد می‌کنند. این روش ساده و راحت است و نتایج آن به سرعت قابل مشاهده است. برای بهینه سازی راحتی شما در طی روش کوتاه، ممکن است ناحیه درمان را به صورت موضعی بی‌حس کنند.

 

بوتاکس 748474416574185641857468485

 

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

نتایج درمان به طور متوسط نشان می‌دهد که ممکن است تا شش ماه و یا حتی طولانی‌تر ماندگاری داشته باشد.

مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک روش بدون درد برای تزریق مقدار کمی از مخلوط سفارشی داروهای معمولی یا داروهای هومیوپاتی، ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنزیم‌ها به مزودرم – یا لایه میانی پوست است. دوزهای بسیار کمی از مواد با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز در مناطق خاصی بسته به شرایط تحت درمان تجویز می‌شود. مزوتراپی برای درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها و شرایط درد استفاده می‌شود. این رویکرد حداقل تهاجمی در بسیاری از زمینه‌ها نتایج موفقی را نشان داده است، ازجمله:

 • آسیب‌های ورزشی
 • رویش مجدد موها
 • آلوپسی
 • درمان‌های زیبایی

مزوتراپی در چه نواحی از بدن قابل استفاده است؟

مزوتراپی ممکن است برای سلولیت، کاهش چربی بدن، پیکرتراشی بدن و کاهش وزن، جوان‌سازی صورت (مزولیفت) و پدهای چربی چشم استفاده شود.

مزوتراپی چگونه سلولیت را کاهش می‌دهد؟

سلولیت بیش از 90 درصد زنان را صرف نظر از وزن و سن آن‌ها تحت تأثیر قرار می‌دهد. ظاهر برآمدگی و گودی پوست که معمولاً در باسن، پاها و قسمت میانی ظاهر می‌شود، نتیجه نوارهای بافت همبند (سپتوم) است که ناحیه‌ای از پوست را نگه داشته، چربی را به دام می‌اندازد، در حالی که سایر نواحی به بیرون برجسته می‌شوند، درنتیجه ظاهر نامطلوب پدید می‌آید.

آیا مزوتراپی عوارض جانبی دارد؟

اکثر بیماران با مزوتراپی حداقل ناراحتی را تجربه می‌کنند. برخی از بیماران ممکن است حداقل درد موضعی، احساس سوزش جزئی برای چند ساعت و کبودی موقتی را تجربه کنند. خارش و درد ممکن است برای چند روز تجربه شود. مانند هر محصول تزریقی دیگر، ممکن است در برخی افراد واکنش آلرژیک ایجاد شود. این روش در مطب انجام می‌شود و تکمیل آن چند دقیقه طول می‌کشد.

چه تعداد جلسات درمانی تا مشاهده نتایج مطلوب مورد نیاز است؟

تعداد جلسات درمانی مزوتزاپی، بستگی به بدن بیمار و میزان چربی/سلولیت/پوست مورد درمان دارد.
برخی از بیماران بعد از یک جلسه درمان نتایج را مشاهده می‌کنند در حالی که اکثر بیماران برای مشاهده نتایج به 3-5 جلسه درمان نیاز دارند. مزوتراپی بیشتر در مورد کاهش اینچ است تا کاهش وزن زیاد. برخی موارد ممکن است به 5 تا 15 درمان و گاهی بیشتر نیاز داشته باشند. شیوه زندگی مناسب رژیم غذایی و مکمل غذایی برای دستیابی به بهترین نتایج دراز مدت ضروری است. از آنجا که پیری یک فرایند پویا است که نمی‌توان آن را متوقف کرد، تزریق مزوتراپی برای جلوگیری از آسیب‌های پیری مفید است.
درمان‌های مراقبت از صورت، گردن، بازوها و دست‌ها ممکن است 2 تا 4 بار در سال مورد نیاز باشد.

آیا می‌توان بعد از درمان به سر کار بازگشت؟

بله. این روش در حقیقت درمانی سرپایی محسوب شده و کمتر از 30 دقیقه در هر جلسه طول می‌کشد و به آمادگی یا زمان بهبودی کمی نیاز دارد. نیازی به بانداژ سنگین یا کمربند فشاری نیست.

هر چند وقت یک‌بار می‌توان درمان‌ها را انجام داد؟

به طور کلی، هر ده تا چهارده روز یک‌بار.

آیا در درمان مزوتراپی محدودیتی وجود دارد؟

محدودیت‌های کلی بسته به ناحیه (ها) و شرایط تحت درمان متفاوت است.

 • تا چهل و هشت (48) ساعت از ورزش شدید خودداری کنید.
 • از دوش آب گرم به مدت شش تا هشت (6 – 8) ساعت خودداری کنید.
 • از آرایش چهار (4) ساعت خودداری کنید.
 • از لباس‌های گشاد در اطراف ناحیه‌ای که بلافاصله پس از تزریق درمان شده است استفاده کنید.

 

بوتاکس 896846846847968779789789

 

آیا چربی نواحی تحت درمان برمی‌گردد؟

مزوتراپی چربی را از بین می‌برد و به پوست شما کمک می‌کند ظاهر طبیعی خود را بازیابد. در صورت افزایش وزن پس از انجام مزوتراپی، چربی به سادگی به منطقه تحت درمان باز می‌گردد. میزان شکست مزوتراپی پایین (8) نشان داده شده است. ورزش و رژیم غذایی علاوه بر مزوتراپی بهترین نتایج بلند مدت را نشان داده است.

چه کسانی کاندید مزوتراپی هستند؟

مردان و زنان سالم کاندید مزوتراپی هستند. زنان باردار، افراد مبتلا به دیابت وابسته به انسولین، بیماری قلبی شدید، سابقه سکته مغزی یا حمله ایسکمیک، سرطان، ضایعات پوستی، حساسیت به اجزای مزوتراپی یا کسانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند، کاندید مزوتراپی نیستند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *