گجت‌های نور درمانی یا همان ماسک‌های LED که در دهه گذشته به بازار اصلی جریان زیبایی وارد شدند، توسط افراد مشهور و تأثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی محبوب شدند. این دستگاه‌ها شامل گرزهای دستی، صفحه نمایش نور مستقل، عینک چشم، دهان برای لب‌ها و بسیاری از ماسک‌های صورت (شفاف و دارای نور) و یا (نوع مات و مبهم “Phantom of the Opera”) هستند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی تأثیر ماسک‌های LED در مقابله با چین و چروک صورت بپردازیم، با ما همراه باشید.

ماسک‌های LED  418541541758415415105

نور درمانی LED


نور درمانی
(دیود ساطع کننده نور) در اصل برای تسریع در روند ترمیم زخم ایجاد شده است. تحقیقات نشان داده است که نور LED تقسیم سلول و تولید سلول‌های جدید را تحریک می‌کند و توانایی ترمیم بافت را دارد. به همین دلایل، کلینیک‌های پوست در سراسر جهان سال‌هاست که از آن برای بهبود وضعیت پوست، به عنوان مثال برای مقابله با علائم پیری، استفاده می‌کنند. قبل از ورود این ماسک‎ها و سایر دستگاه‌های خانگی به بازار زیبایی، درمان‎های LED در درجه اول در مطب‎های متخصص پوست در دسترس بود. این روش‎های داخلی مطب قدرت بیشتری دارند، می‎توانند متناسب با هر نوع نگرانی پوستی باشند و مدت زمان بیشتری را طی می کنند، حدود 30 دقیقه.
اما امروزه به مدد ماسک‌های صورت Silk’n LED، اکنون می‌توانید این روش‌های درمانی معروف را خود با قیمتی متناسب با بودجه، به راحتی در منزل خود انجام دهید.

ماسک LED چیست؟

ماسک‌های LED درمانی از جمله روش‌های درمانی غیر تهاجمی ضد پیری پوست هستند. آن‌ها از دیودهای ساطع کننده نور از طول‌موج‌های آبی و قرمز برای نفوذ به درم و تشویق پوست نرم و لطیف استفاده می‌کنند.
ماسک‌های دیود ساطع کننده نور (LED) با طول‌موج‌های مختلف نور ساطع می‌کنند که نگرانی‌های مختلف پوست را درمان می‌کنند. به عنوان مثال نور کهربا به تحریک کلاژن و الاستین پوست سفت کمک می‌کند. نور قرمز باعث کاهش التهاب و گردش خون می‌شود. نور آبی باکتری‌های آکنه ساز را از بین می‌برد.
متخصص پوست، مارنی نوسبام، می‌گوید: نور LED اساساً مانند خورشید برای گیاه عمل می‌کند. این ماده در سطح سلولی به پوست نفوذ می‌کند و متعاقباً باعث واکنش‌های مختلف درون و بین سلولی می‌شود.
برای سال‌ها، این ماشین‌های نور LED اصلی‌ترین محصولات پوستی و اسپا بودند. آن‌ها نازک و گران بودند، اما امروز می‌توانید ماسک صورت LED بخرید تا در خانه به عنوان بخشی از برنامه مراقبت از پوست خود استفاده کنید.

 

ماسک‌های LED  4857418548574857418574

 

نور درمانی ماسک‌هایLED  چگونه کار می‌کند؟

ماسک صورت Silk’n LED از چهار رنگ LED تشکیل شده است که هر کدام در طول موج‌های مختلف عمل می‌کنند و هدف درمانی خاصی دارند. این ماسک‌ها اغلب شامل 90 چراغ هستند.
هر رنگ و طول موج به منظور بازیابی و بهبود وضعیت پوست، با یک مشکل پوستی متفاوت مقابله می‌کند. طول موج‌های ساطع شده در حد نانومتر، nm آورده شده است. این نشان می‌دهد که نور تا چه حد می‌تواند به پوست نفوذ کند. به عنوان مثال، نور قرمز نسبت به نور آبی که عمدتاً روی یا دقیقاً زیر پوست کار می‌کند، در پوست عمیق‌تر نفوذ می‌کند.
نور در طیف‌های مختلفی اتفاق می‌افتد که گرما تولید می‌کند و از مزایای مختلفی برای مراقبت از پوست برخوردار است.
ماسک‌های LED از ترکیبی از دیودهای LED آبی و قرمز برای درمان هم‌زمان آکنه و پیری استفاده می‌کنند.

دیودهای نوری قرمز و آبی


چراغ‌های قرمز LED تولید کلاژن را در عمق درم تحریک می‌کنند. کلاژن پروتئینی است که نه‌تنها در پوست بلکه در مفاصل نیز یافت می‌شود. این به بهبود بافت‌ها کمک می‌کند و از ایجاد زخم و علائم پیری جلوگیری می‌کند. تولید کلاژن شما با گذشت زمان کاهش می‌یابد، بنابراین چراغ‌های LED قرمز می‌توانند به تقویت آن محصول کمک کرده و پوست شما را جوان و لطیف نشان دهند. چراغ‌های قرمز همچنین می‌توانند به التهاب صورت کمک کنند، که می‌تواند به بهبود آکنه و همچنین سایر مشکلات التهابی اطراف صورت کمک کند.
چراغ‌های LED آبی یک اثر ضد میکروبی ایجاد می‌کنند که باعث از بین رفتن باکتری‌های سطح پوست شما شده و باعث ایجاد آکنه می‌شوند، که به بهبود آکنه‌های موجود کمک می‌کند و از بروز مجدد آن جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، چراغ‌های آبی می‌توانند اثرات ضد پیری داشته باشند زیرا رادیکال‌های آزاد را که به پیری پوست کمک می‌کنند از بین می‌برند. چراغ‌های آبی نیز مانند چراغ‌های قرمز به تسکین التهاب کمک می‌کنند.

 

ماسک‌های LED  41874848748741857418574157417841

 

به طور خلاصه:


نور قرمز، 622 نانومتر: 
به بهبود گردش خون، تحریک کلاژن و کاهش خطوط ریز کمک می‌کند. مناسب برای انواع پوست.
نور آبی، 463 نانومتر: 
به کاهش آکنه، چربی و جای زخم کمک می‌کند و ممکن است اثر ضد التهابی داشته باشد. مناسب برای پوست‌های چرب.
نور زرد، 592 نانومتر:  به مرطوب سازی پوست، کاهش قرمزی و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست کمک می کند. مناسب برای پوست های خشک.
نور بنفش، 425 نانومتر: ترکیبی از نور قرمز و آبی. به کاهش سموم، التهاب، آکنه و دیده شدن خطوط ریز کمک می کند و گردش خون را بهبود می بخشد. مناسب برای انواع پوست.

مزایای ماسک LED درمانی

نور درمانی LED به عنوان درمان فوتودینامیکی نیز شناخته می‌شود.
این ماده از نظر زیبایی و زیبایی مشهور شده است، اما همچنین برای درمان بیماری‌ها مانند بیماری بوون، پسوریازیس و حتی کارسینوم سلول بازال (نوع بسیار شایع سرطان پوست) نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
از جنبه‌های زیبایی، ماسک‌های LED با نور درمانی کاری را انجام می‌دهند که معمولاً انجام یک مجموعه کامل از محصولات گران قیمت و یک قرار ملاقات با متخصص پوست است. آن‌ها آکنه را بهبود می‌بخشند و از آن جلوگیری می‌کنند و با علائم پیری در یک جلسه مبارزه می‌کنند، که آن‌ها را به مکمل مناسبی برای برنامه مراقبت از پوست تبدیل می‌کند.
چند جلسه طول می‌کشد تا شروع به دیدن نتایج کنید، اما پس از مدتی استفاده مکرر، پوست صاف و شفاف‌تری را مشاهده می‌کنید.
حتی اگر هنوز در رابطه با پیری یا سایر مشکلات پوستی مشکلی ندارید، استفاده از ماسک زیبایی LED می‌تواند تولید کلاژن را از بین ببرد و رادیکال‌های آزاد را از بین ببرد، که باعث کند شدن و جلوگیری از پیری می‌شود. همان‌طور که همه ما می‌دانیم، پیشگیری بهترین دارو است.
بعلاوه، برخلاف سایر روش‌های زیبایی، ماسک درمانی به‌هیچ‌وجه کاری از شما نمی‌گیرد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که صورت خود را آماده کنید، ماسک نور درمانی LED را به آن بزنید و هنگام انجام کاری که دقیقاً مناسب خودتان است، آرام باشید.

نحوه استفاده از ماسک LED درمانی

به سادگی صورت خود را مانند همیشه تمیز کنید، سرم، تونر و مرطوب کننده‌های دلخواه خود را بزنید، سپس ماسک LED را روی صورت خود قرار دهید. دکمه را به مدت سه ثانیه فشار داده و رنگ روشن مورد نظر خود را انتخاب کنید. بگذارید برای مدت 15 تا 20 دقیقه در روز روشن باشد – و بعد از گذشت مدت زمان دیگر نیازی به تنظیم هشدار برای خاموش شدن آن نیست. برای تمیز کردن، ماسک را با یک دستمال تمیز یا دستمال تمیز کردن پاک کنید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

آیا استفاده از ماسک‌های صورت LED بی‌خطر است؟

این ابزار کاملاً ایمن هستند و درواقع توسط متخصصین پوست برای استفاده روزمره توصیه می‌شود زیرا فاقد هرگونه نور مضر ماورا for بنفش است و برای بینایی ما ایمن است، زیرا چراغ‌ها به دلیل طراحی منحصربه‌فرد سطح، به‌صورت یکنواخت روی صورت روشن می‌شوند.
ماسک‌های صورت LED و انواع دیگر فتوتراپی و تا حد زیادی برای همه افراد بی‌خطر است. عوارض جانبی، در صورت وجود، خفیف است. ازآنجاکه این ماسک فقط از انواع خاصی از اشعه ماورا بنفش استفاده می‌کند، مانند آفتاب خطر آسیب پوست وجود ندارد.
درحالی‌که استفاده از ماسک‌های صورت LED در خانه بی‌خطر است، اما ممکن است برای همه مناسب نباشد. بهتر است قبل از خرید یا امتحان یک محصول با یک متخصص پوست صحبت کنید. آن‌ها می‌توانند در مورد آنچه برای پوست شما مناسب است بحث کنند و تعیین کنند که آیا این انتخاب برای پوست شما مناسب است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *