” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

 

مراقبتهای بعد از بوتاکس چگونه می باشد؟ بوتاکس پیشانی و دور چشم چگونه انجام میشود؟ در طولانی مدت نتایج سرم بوتاکس چگونه خواهد بود؟ قیمت آن به چه صورتی می باشد؟ چه نکاتی را در ارتباط با تزریق بوتاکس باید رعایت کرد؟ نواحی مورد تزریق بوتاکس چیست؟  آیا بوتاکس می تواند چروک های پوست را از بین ببرد؟ جهت آگاهی یافتن و آشنایی کامل با انواع بوتاکس ها به ویژه بوتاکس صورت با مطالعه متن زیر با ما همراه باشید.

بوتاکس 4585475789896

 بوتاکس چیست؟

ماده مورد استفاده در بوتاکس به نام بوتولینیوم میباشد که این سم بسیار مهلک و کشنده بوده و در علم پزشکی کاربرد آن حدود چهل و پنجاه سال قبل مورد توجه قرار می‌گیرد.

از حدود ۳۰ سال پیش خواص های درمانی سرم بوتاکس و در سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید قرار گرفته و کاربردهای زیبایی‌ها مورد استفاده قرار گرفته این درمان  از طریق اسپاسم‌های عضلانی ایجاد شده به صورت مقطعی می تواند روش های درمانی بسیار مناسبی در کاربردهای زیبایی داشته باشد.

 جنبه های درمانی بوتاکس چیست؟

از سرم بوتاکس در موارد بسیاری می توان استفاده نمود در علم پزشکی از جمله :

در اسپاسم‌های عضلانی

اسپاسم ناحیه گردن تورتیکولی

کاربردهای زیادی در زمینه اورولوژی

رفع اسپاسم های مثانه

در جراحی های عمومی جهت درمان فیشر مقعد

درمان میگرن

کاهش تعریق در ناحیه زیر بغل کف دست و کف پا

 کاربرد تزریق بوتاکس در صورت و زیبایی چیست؟

توجه به سم بوتاکس که می‌تواند به عنوان یک دارو به صورت موضعی تزریق شده و ایجاد فلج موقت عضلات حرکتی را انجام دهد و از این طریق خطوط زائد و چین و چروک را برطرف کند اما به هیچ وجه در بدن مسمومیت ایجاد نمی کند از جمله کاربردهای آن در صورت و زیبایی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده در بخش یک سوم فوقانی صورت برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی خط اخم چین های پنجه کلاغی در کنار چشم ها

برای از بین بردن چین های ریز روی بینی

درمان لبخند و خط خنده

جهت رفع خطوط ریز دور دهان

چین و چروک های اطراف ناحیه گردن

 لیفت ناحیه میانی صورت و بخش دو لپ ها

نکاتی در ارتباط با بوتاکس ؟

بوتاکس نوعی سم رقیق شده و قابل تزریق توسط سوزن می باشد:

توجه به نکات مهمی در ارتباط با بوتاکس قبل و بعد آن را بررسی می نماییم بوتاکس در واقع نوعی نور تیروکسین رقیق شده و قابل تزریق از سم بوتولینیوم گرفته شده از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم میباشد.

بوتاکس روش قابل تایید توسط سازمان غذا و دارو آمریکا بوده و بسیار امن می‌باشد اما تزریق صحیح آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

از سال ۱۹۸۹ استفاده از این مورد از بوتاکس جهت مصارف درمانی مورد توجه بوده است. اما از سال ۲۰۰۲ به جهت مصارف زیادی زیبایی نیز بسیار مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است.

سن خاصی جهت استفاده از بوتاکس وجود ندارد هر زمانی جهت از بین بردن تعداد و عمق خطوط چین و چروک های افقی و یا هر نوع افتادگی و چروکی در پوست استفاده می گردد.

بوتاکس با آرام نمودن ماهیچه های صورت از ایجاد چروک ها جلوگیری می کند و از این طریق صورت در ابتدا ماهیچه های صورت در ابتدا با واکنش کمتری نسبت به فرآیند های محیطی نشان می دهند‌.

باید توجه نمود که بوتاکس تمامی چروک ها را از بین نمی برد و این چروک ها را وارد فاز استراحت کردن ماهیچه ها می نماید. در واقع چروک هایی که به صورت ایستاده یا استاتیک می باشند را به صورت کامل از بین می‌برد برای از بین بردن این امر باید از تزریق ژل یا لیزر صاف کننده پوست استفاده نمود.

این امر بسیار مهم توجه به وجود انواع نور تیروکسین های موجود در بازار می باشد که همگی از یک گونه خاص باکتری منشا گرفته و اثر مشابهی دارند اما بیش از هر نوروتوکسین بیشترین دیگری بوتاکس که در واقع نوعی برند میباشد معروف شده است. از جمله سایر نوروتوکسین ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

دیسپورت Dysport

نوروتیروکسین Jeuveau

این دو نوع از نوروتوکسین ها در مقایسه با برند بوتاکس دارای یک نوع نوروتوکسین خالص شده به عنوان مولکول عریان است که فاقد هر نوع پروتئین سطحی بوده که در دو نوع مورد اشاره موجود میباشد و سبب اثرگذاری عمقی تر و نفوذ بیشتر می باشد همچنین واکنش های آلرژیک متری را به دنبال دارد.

توجه به نکات قبل و بعد از تزریق بوتاکس بسیار مهم بوده برای مثال عدم استفاده از رقیق کننده های خون از جمله آسپرین که سبب ایجاد کبودی می شود بسیار مهم است. زمان مورد نیاز جهت اثرگذاری بوتاکس چند روز تا دو هفته می باشد و حس خاصی را در حالات مختلف چهره فرد ایجاد می نماید.

استفاده از بوتاکس در میان مردان و زنان هر دو وجود داشته ولی در مردان بیشتر مورد توجه و استقبال قرار گرفته است

تزریق بوتاکس در درمان یک جلسه نیست بلکه نیازمند حداقل دوره سه ماه جهت ماندگاری بیشتر می باشد و حتی تا ۶ ماه نیز نیاز به تزریق دوباره این امر بوده تا کاملاً محیط وارد فاز استراحت شده و چروک‌ها دوباره باز نگردد.

حتماً توجه نمایید که تزریق بوتاکس را در مراکز و کلینیک های شناخته شده و با بررسی کامل مراکز زیبایی انجام داده و نظرات بیماران مختلف این مرکز را بررسی کنید.

حتماً از پزشک مربوطه تعداد واحدهای بوتاکس مورد دریافت خود را جهت ایجاد چهره صاف تر و جوان تر خود پرسیده و تعداد یونیت های مورد پیشنهاد وی را بررسی نمایید زیرا با توجه به سن و صورت هر فرد می‌تواند تعداد واحدهای مورد دریافت متفاوت باشد

بوتاکس 44685746785568475468658

 

بوتاکس  هشدار بسیار مهم در ارتباط با تزریق بوتاکس چیست؟

با توجه به اینکه سم بوتولینیوم در این فرآیند استفاده می شود بایستی استفاده از این محصول دارای مجوز پزشکی توسط متخصص پوست باشد و در صورتی که این تزریق بدون مجوز پزشک انجام شود می تواند عواقب زیادی را به دنبال داشته باشد از جمله عواقب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

فلج عضلانی در درازمدت

فلج بل

آسیب چشم

 در چه مراکزی نباید بوتاکس را انجام داد؟

با توجه به عواقب نامبرده شده در  مبحث بالا در نتیجه مکان انجام بوتاکس علاوه بر مجوز پزشکی نیز باید مورد توجه قرار گیرد بوتاکس باید با مجوز پزشک در مراکز و کلینیک های زیبایی تحت نظر متخصص های پوست انجام گردد و در مکان های زیر به هیچ وجه عملکرد انجام نپذیرد که عبارتند از :

در منازل

مهمانی ها

سالن های زیبایی و آرایشی

حمام های آب گرم و سونا

 کدام محصولات می‌توانند از بوتاکس استفاده نمایند؟

تمامی افراد از جمله زنان و مردان میتوانند از روش درمانی تزریق بوتاکس استفاده نمایند به جز افراد نامبرده در لیست زیر:

افراد دارای بیماری های نورولوژیک مغز و اعصاب

در صورت وجود آلرژی به آلبومین یا بخشی از مواد نگهدارنده

مادران شیرده

خانمهای باردار

 آیا تزریق بوتاکس در حساب افراد تغییر ایجاد می نماید؟

باید به این امر توجه نمود که تزریق موضعی و مقطعی بوتاکس بر روی توانایی های حسی افراد اثرگذار نخواهد بود و فقط عضلات بخش مورد تزریق را به فاز استراحت می برد.

 آیا پس از انجام تزریق بوتاکس به استراحت به مدت خاصی نیاز دارد ؟

پس از انجام تزریق بوتاکس و می‌توان فعالیت‌های روزانه را از سر گرفت و یا حتی از  وسایل و لوازم آرایشی استفاده نمود.

عملکردهای مهم پس از تزریق بوتاکس چیست؟

پس از انجام تزریق ماده بوتاکس جهت جلوگیری از منتشر شدن بوتولینوم و در نواحی دیگر پوست بایستی عملکردهای زیر را با احتیاط رعایت نمود :

عدم مالش یا ماساژ دادن نواحی مورد تزریق

عدم ایجاد فشار توسط لوازم آرایشی در محل تزریق

عدم انجام فعالیت های ورزشی شدید و یا فعالیت‌های بدنی سنگین از جمله بلند کردن اجسام سنگین یا ورزشهای ورزش هایی که سبب افزایش ضربان قلب می گردد تا ۲ ساعت.

تا ۴ ساعت نباید خوابید با سر را کاملا خم ننمایند.

استفاده از کمپرس سرد تا ۳۰ دقیقه

 انجام تزریق بوتاکس چگونه است؟

معمولاً از انجام این امر ابتدا کرم‌های بی حس کننده مانند زایلاپی مورد استفاده قرار گرفته  و قبل تزریق با استفاده از سر سوزن های بسیار ظریف محل تزریق ضدعفونی می شود و دقیقاً پزشک می داند که عضلات ارکتیک کدام‌ناحیه بایست مورد تزریق قرار گرفته و این عملکرد را کاملاً تحت نظر قرار می‌دهند مدت زمان تزریق بوتاکس معمولا بین ۵ تا ۱۰ دقیقه می باشد.

بوتاکس 47587579989879799

 سرم بوتاکس لایک لوسوئن چیست؟

سرمی  ضدچروک با عنوان لوسوئن و مدل بوتاکس لایک می باشد که دارای ترکیبات بسیار مناسب و عالی جهت نرم کردن خطوط ریز و همچنین از بین بردن و یا کاهش چین و چروک های ناشی از افزایش سن و یا منقبض شدن پوست می باشد همچنین خطوط ریز موجود در پوست را نرم کرده و بسیار مناسب جهت جلوگیری از پیری پوست می باشد.

در ترکیب ساختاری این ماده از ترکیبی از دو پپتیدی اینجا استفاده می گردد که به طور بسیار مناسبی خطوط ریز و چروک ها را کاهش می دهد برای از بین بردن نشانه های زودرس ناشی از انقباضات حرکت های تکراری صورت بسیار کمک کننده بوده و در واقع حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مختلف از جمله  ویتامین e ویتامین d ویتامین a ویتامین B2و کلسیم و آهن می باشد.

توسط مواد سازنده آن چرخه بازسازی سلولهای پوست تحریک شده و از این طریق پوست ها لیفت و ترمیم می گردد.

ترکیب موجود در این ماده با عنوان پالمیتول تری پپتید و عصاره گیاه آب تره، بسیار در ایجاد شادابی و آبرسانی سلولهای پوست اثرگذار بوده و طی دو هفته نتیجه تزریق آن کاملا مشهود می باشد‌.

بیشترین میزان کمک کنندگی این سرم برای افرادیست که مورد تزریق بوتاکس قرار گرفته و اثر آن را برای این افراد افزایش می‌دهد.

در جهت استفاده از این محصول پس از طی دوره تزریق بوتاکس و اجازه پزشک بر روی صورت و گردن مالیده و مورد مصرف قرار می‌دهند تا کاملاً جذب شود حداقل هفتگی دوبار صبح یا شب باید از این ماده بایستی استفاده نمود.

 تهیه مناسب محصول مورد تزریق بوتاکس به ویژه سرم لایک لوسوئن؟

امروزه با توجه به رواج زیاد استفاده از روش درمانی تزریق بوتاکس ، عرضه کنندگان بسیاری در زمینه تولید مواد مورد تزریق بوتاکس و به ویژه سر لایک لوسوئن دارای فعالیت می باشند که از جمله معتبر تر این مراکز توان در سایت ایکس این محصولات را با قیمت بسیار مناسب تهیه و مورد استفاده توسط پزشک متخصص قرار داد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *