” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

غالباً گفته می شود که زندگی ما روی صورت ما نوشته شده است. اما اگر تمایل دارید کمی ویرایش  روی صورتتان انجام دهید، پاک کردن چند خط ریز، نرم کردن یک شیار عمیق یا از بین بردن برخی نقاط لکه دار می تواند انتخاب خوبی باشد.

تغییراتی در ظاهر و بافت پوست به مرور به دلیل افزایش سن، قرار گرفتن در معرض آفتاب، آکنه و ژنتیک ایجاد می شود. جوان سازی و رویش مجدد پوست می تواند لکه های قهوه ای صورت، جای زخم، چین و چروک یا خطوط را کاهش داده و ظاهر جوانی را به پوست شما بازگرداند. بسیاری از تکنیک های مختلف برای رفع این مسائل وجود دارد از جمله لایه برداری شیمیایی، سطح دهی مجدد لیزر، درمان نور پالس شدید IPL))  و درم ابریژن.

برای اینکه گزینه های درمانی خود را درک کنید، مهم است که در مورد ساختار پوست خود اطلاعات کسب کنید. پوست از چندین لایه تشکیل شده است از جمله اپیدر، که لایه سطحی است و درم زیری، که در درجه اول از کلاژن تشکیل شده است، پروتئینی است که در پوست سالم و در ایجاد اسکار نقش دارد و تکنیک های سطح دهی لایه های مختلف پوست را هدف قرار می دهند و به طور معمول در دو دسته قرار می گیرند: زاویه دار و غیر چربی. تکنیک های آبلیشن بیشتر تهاجمی هستند  زیرا از نظر جسمی به پوست آسیب می رسانند تا باعث رشد لایه های جدید و سالم شوند. تکنیک های غیر زهکشی کمتر تهاجمی هستند  زیرا به پوست آسیب نمی رسانند اما در عوض از گرما در مناطق هدف استفاده می کنند تا رشد لایه های سالم را تقویت کنند. برخی از روش های درمانی لیزر به دو صورت چربی و غیر چربی هستند.

درما اف 648441

درمان ها

درمان های مناسب برای بازگشت ظاهر مجدد سطح پوست شامل درمان های لیزری مانند دی اکسید کربن و لیزرهای گارنت آلومینیوم ایتریوم دوپ شده با اربیوم، لایه برداری شیمیایی متوسط ​​و عمیق (اسید تری کلرواستیک و فنول) و دستگاه اولتراسونیک است. لیزرهای CO2 و Er: لیزرهای YAG با رساندن ترکیبی از نور و گرما به اپیدرم و درم باعث تبخیر لایه های خارجی پوست آسیب دیده می شوند. لیزر می تواند برای درمان تمام سطح پوست یا بخشی از آن تحویل داده شود. رویکرد کسری برای تسریع در بهبود، الگوی شبکه ای از مناطق تحت درمان را با مناطق درمان نشده ایجاد می کند. لایه بردارهای شیمیایی مواد شیمیایی هستند که می توانند برای لایه برداری از لایه های آسیب دیده پوست ،با نفوذ هر ماده شیمیایی به اعماق مختلف روی صورت قرار بگیرند. درمابریشن روشی است که در آن پزشک با استفاده از برس سیمی یا چرخ الماس به طور دستی لایه های خارجی پوست را از بین می برد. پزشک شما می تواند برای بهبود ظاهر زخم های صورت، خطوط یا چین و چروک های اطراف چشم، دهان و پیشانی، لکه های قهوه ای یا پوست آسیب دیده از آفتاب از سطح زیرین پوست استفاده کند.

جوان سازی به کمک دستگاه درما اف یا اتوی صورت

درما اف  یا اتوی صورت دستگاه اولتراسونیک درم ابریژن مناسب برای مصارف خانگی یا حرفه ای است. این دستگاه از خصوصیات الکتریکی فراصوت یون ها برای تولید “حباب های کوچک” استفاده می کند که به تمیز کردن، جوان سازی و تغذیه پوست کمک می کند. Derma F یک وسیله آرایشی درجه حرفه ای است که به شما کمک می کند زیبایی خود را به روشی ایمن و موثر افزایش دهید و با استفاده از سه حالت مختلف،  درما اف می تواند با لمس یک دکمه نیازهای زیبایی خاص شما را برآورده کند.

3 وظیفه دستگاه حرفه ای مراقبت از پوست درما اف یا اتوی صورت

  1. لایه برداری نرم و تمیز کردن:

در این حالت، دستگاه بیش از 24 کیلو هرتز امواج فراصوت (24000 لرزش در ثانیه) تولید می کند  و هنگامی که نوک تیغه به آب برخورد می کند  یک پدیده تولید حباب در مولکول آب ایجاد می شود که به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند. Bubble Jet به داخل لایه شاخی نفوذ کرده و آن را از لایه lucidum جدا می کند.

  1. تغذیه کننده:

در این حالت، دستگاه لیزر به پوست شما کمک می کند تا مواد مغذی را با استفاده از چند منظوره تولید شده توسط دستگاه درما اف ، هماهنگ با یون های منفی موجود در سرم های خاص یا کرم های آرایشی، برای جذب مواد مغذی به شما کمک کند تا مواد مغذی را به اعماق پوست هدایت کند. این مد باید همراه با کرم صورت، سرم یا ماسک غنی از مواد مغذی  برای کمک به جذب مواد مغذی در پوست استفاده شود.

در این حالت دستگاه به جذب مواد مغذی مانند ویتامین C یا ماده معدنی کمک می کند

3) کلاژن سازی و کاهش خطوط ریز چین و چروک

در این حالت، دستگاه با استفاده از یون های مثبت تولید شده توسط درما، به بازگرداندن قابلیت ارتجاعی پوست، کاهش خطوط ریز و چین و چروک و به حداقل رساندن اندازه منافذ کمک می کند. این حالت همچنین یک درمان ضد باکتری موثر است.

نحوه استفاده از درمااِف صورت

قبل از هر چیی باید به شما بگویم این روش جوانسازی یک فرآیند ایمن، بی خطر و آسان است و حتی افرادی که از مشکلات و بیماری های پوستی رنج می برند نیز به راحتی و با اطمینان خاطر می تتوانند از این روش استفاده کنند بدون اینکه نگران ایجاد مشکل یا خطری باشند.

در استفاده از این دستگاه جوان ساز هرچه فرکانس اولتراصوت کمتر باشد امواج به لایه های زیرین بیشتری در پوست نفوذ می کند در نتیجه برای کل بدن که بافت ها، لایه ها و عضلات قوی تر و ضخیم تری دارند 1 مگاهرتز  به کار می رود  و برای صورت که بافت و عضلات ظریف تری دارد حالت 3 مگاهرتز  به کار می رود و برای نواحی بسیار حساس و پوست نازک مانند اطراف چشم  حالت 5 مگاهرتز استفاده می شود. هنگامی که امواج فراصوت توسط دستگاه جوانساز درما اف یا اتوی صورت وارد بدن می شود بدن واکنش های متفاوتی از خود بروز می دهد، عضلات، استخوان ها و تاندون ها این امواج را جذب می کنند و کلیه این مراحل و اتفاقات  باعث افزایش دمای بافت‌های مجاور شده و  به نوبه خود منجر به افزایش اکسیژن مورد نیاز سلول‌ها می شود و در نهایت به دفع مواد زاید  پوست و کل بدن کمک می‌کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *