اگر شما هم از آن دسته از افرادی باشید که سلامتی و شادابی پوست صورت از مهم‌ترین اولویت‌ها و دغدغه‌هایتان باشد؛ حتماً تابه‌حال به مراقبت و پاک‌سازی پوست از طریق ماسک‌های صورت برخورد داشته‌اید. استفاده از ماسک‌های صورت یکی از مؤثرترین و پرطرفدارترین راه‌های مراقبت از پوست و شادابی بخشیدن به آن است.

اما ماسک‌های صورت به خصوص ماسک‌های خانگی یا پودری، معمولاً همیشه همراه باکمی ریخت‌وپاش و کثیف شدن ظروف و مشکلات تمیز کردن همراه هستند به علاوه ممکن بعد از آماده‌سازی ماسک شما با چالش پیدا کردن ابزاری برای انتقال ماسک به صورت خود و پوشاندن آن مواجه شوید.

در این مطلب با معرفی محصولی کاربردی برای ماسک صورت یعنی ست 7 تکه ابزار ماسک  شما را با ضرورت استفاده از ماسک‌های صورت نیز آشنا خواهیم کرد.

ماسک صورت چیست؟

ماسک‌ها انواعی مهم و تأثیرگذار از محصولات مراقبتی پوست هستند که می‌توانند به‌طور چشمگیری التهاب‌ها، مشکلات پوستی نظیر خشکی، آکنه، چین‌وچروک و… را رفع کنند.

ماسک‌های صورت در انواع بسته‌بندی‌های مختلف به شیوه‌های نسبتاً متفاوتی در بازار محصولات پوستی عرضه شده‌اند.

 

 ماسک صورت b47844841857485485748547748

 

چرا باید از ماسک صورت استفاده کنیم؟

امروزه برای انواع مشکلات و عارضه‌های پوستی ماسک‌های صورت به صورت اختصاصی تهیه شده است. برخی از ماسک‌های صورت هم به جر جنبه درمانی، جنبه پیشگیرانه دارند. هدف از استفاده از ماسک‌های صورت ایجاد بهبود و تغییر در وضعیت پوست است که معمولاً به‌مرور زمان طی یک دوره استفاده از ماسک نمایان می‌شود. از مهم‌ترین فواید استفاده از ماسک صورت، احساس آرامش و سبکی در پوست است. پوست ما در طول روز در معرض آلودگی‌های محیطی بسیاری از جمله آلودگی هوا قرار می‌گیرد. این آلودگی‌ها، مواد آرایشی و چرب همگی در صورت باقی ماندن و تجمع به روی پوست اثرات مخرب زیادی بر آن می‌گذارند. ماسک صورت سبب پاک‌سازی منافذ باز و مسدود شده پوست و پاک‌سازی عمیق لایه رویی پوست می‌شود. هم‌چنین استفاده از ماسک صورت سبب افزایش گردش خون در زیر پوست و افزایش تغذیه سلول‌های پوستی برای ترمیم و بازسازی می‌شود؛ که این خود سبب درخشندگی و شادابی پوست شما می‌شود.

از طرفی ماسک‌های صورت شبیه به آماده‌سازی پیشین برای پوست عمل می‌کنند. چراکه می‌توان قبل استفاده از کرم‌ها و سرم های پوستی یا بری از درمان‌های تخصصی، ابتدا پوست صورت خود را به‌وسیله ماسک صورت پاک‌سازی و آماده جذب بهتر مواد کنیم؛ بنابراین ماسک‌های صورت هم به تنهایی و هم همراه با سایر محصولات مراقبتی پوست، مناسب برای شادابی و نشاط بخشیدن به پوست شما هستند. از دیگر فواید ماسک‌های صورت می‌توان به بهبود وضعیت پوست گردن و کاهش چین‌وچروک‌های این ناحیه نیز اشاره کرد. بسیاری از افراد از ماسک صورت برای جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک در پوست گردن و شادابی این بخش از بدن استفاده می‌کنند.

انواع ماسک صورت

همان‌طور که در قسمت‌های قبل نیز اشاره کردیم؛ ماسک‌های صورت برای انواع مدل‌های پوست و مشکلات پوستی نظیر آکنه، جوش، خشکی و پیری تهیه شده‌اند. برای مثال ماسک‌هایی که آب‌رسان‌های قوی دارند برای پوست‌های خشک توصیه می‌شوند. هم‌چنین برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه، ماسک با قدرت پاک‌سازی مناسب است.

برخی از ماسک‌های صورت سبب رفع چین‌وچروک‌های دور چشم و خطوط صورت می‌شوند. این ماسک‌های با خاصیت ترمیم کنندگی و بازسازی سلول‌های پوست را به ترمیم و بهبود وادار می‌کنند.

برخی از ماسک‌ها نیز برای اشخاصی که پوست حساس دارند تهیه شده است. پوست‌های حساس معمولاً راحتی تحریک می‌شوند و آسیب می‌بیند. از عوامل تحریک‌کننده پوست‌های حساس می‌توان به آفتاب‌سوختگی، ماده‌های شیمیایی موجود در محصولات نگهداری ناسازگار با پوست، فشار و …اشاره کرد. استفاده از ماسک‌های صورت که به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند برای پوست آسیب‌رسان باشد یکی از بهترین راه‌های مراقبت از پوست‌های حساس است.

 

نکات استفاده از ماسک صورت

برخی از ماسک‌ها به صورت دستورالعمل‌های خانگی تهیه می‌شوند. اگر شما هم قصد دارید بعد از خواندن این مطلب پوست صورت خود را مهمان ماسک‌های صورت کنید؛

به نکات زیر توجه بفرمایید:

 • قبل از استفاده از ماسک پوست خود را با طور کامل بشویید تا تمییز باشد و هیچ‌گونه ماده اضافی بر روی آن نباشد.
 • بهتر است به هنگام آبکشی صورت از آب گرم استفاده کنید تا منافذ پوست باز شوند و پوست برای جذب مواد موجود در ماسک آماده اشد.
 • پیش از استفاده از ماسک، بهتر است مقداری ژل یا کرم چشم به پوست دور چشم خود بمالید تا به آب‌رسانی و شادابی ناحیه حساس دور چشم کمک کنید.
 • به هنگام خشک شدن ماسک و وقت برداشتن آن، اصلاً به پوست خود فشار نیاورید. با استفاده از یک تکه پارچه خیس یا حوله نرم که روی صورت به مدت چند ثانیه قرار می‌دهید؛ باعث شوید تا ترکیب خشک‌شده ماسک راحت‌تر از پوست شما جدا شود. برای گرفتن نتیجه بهتران کار را چندین مرتبه تکرار کنید.
 • همیشه حواستان باشد که ماسک مناسب نوع پوست و وضعیت پوست خود را انتخاب کنید.
 • بهتر از برای یکنواختی مواد ماسک از فرچه برای هم زدن مواد استفاده کنید این فرچه حتماً باید نرم باشد؛ مانند فرچه در ست 7 تکه ابزار ماسک .
 • در موقع ماسک زدن از ۲ حلقه برش خیار خنک روی چشمان خود هنگام ماسک زدن برای آرامش بیشتر چشم‌ها و رطوبت آن‌ها قرار دهید. حواستان باشد که ماسک را در ناحیه چشم‌ها که احتمال تحریک و تورم پوست آن ناحیه وجود دارد؛ نزنید؛ زیرا نباید مواد به پیرامون چشم که پوست آن بسیار نازک است برسد.
 • بهتر است که ماسک پیش از استفاده ۱ ساعت در یخچال نگهداری شود؛ چراکه ماسک خنک برای پوست بسیار مؤثر است.
 • توصیه می‌شود هنگام استفاده از ماسک‌های صورت موهای خود را ببندید و به‌طور کامل جمع کنید. هم‌چنین لباس‌هایی پوشیده باشید که نگران کثیف شدن آن‌ها نباشید. استفاده از ست به کاهش بی‌نظمی و کثیف کاری‌ها کمک ویژه‌ای می‌کند
 • پوست صورت و دست‌ها پیش از ماسک زدن باید اندکی مرطوب باشند. می‌توانید برای بهبود چین‌وچروک‌های پوست گردن، ماسک را به پوست گردن هم انتقال بدهید.
 • حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پس از زدن ماسک برای تأثیربخشی واقعی صبر کنید.
 • اگر از ماسک صورت مرطوب‌کننده استفاده می‌کنید؛ می‌توانید لایه‌ای ضخیم از ماسک صورت را بر روی پوست صورت و گردن خود بمالید تا پوست مواد رطوبت رسان و مغذی ماسک را به‌خوبی جذب کند. برای نفوذ مواد به عمق پوست خود می‌توانید پوست صورت و گردن را از سمت پائین به بالا ماساژ دهید.
 • بعد از پاک کردن ماسک، صورت خود را با آب سرد بشویید تا به مسدود شدن و بستن منافذ پوست و گردش خون کمک کنید.

 

 ماسک صورت 47897498489448544854787

 

ست 7 تکه ابزار ماسک شامل موارد زیر است:

 1. سه قاشق اندازه‌گیری در سایزهای مختلف برای استفاده از مواد و پیمانه گرفتن مقادیر
 2. براش مویی باکیفیت عالی، نرم و خوش‌دست
 3. یک کاسه برای مخلوط کردن مواد ماسک
 4. کاردک پلاستیکی
 5. یک قوطی دردار کوچک برای نگهداری ماسک
 6. اسپری
 7. اسفنج پاک‌کننده برای شستشوی صورت

برسی انواع ماسک صورت خانگی متناسب با نوع پوست

 

1.  ماسک متناسب با پوست مستعد آکنه

 

یکی از شایع‌ترین مشکلات پوست صورت آکنه است. این جوش‌ها زمانی ایجاد می‌شوند که باکتری‌ها، سلول‌های مرده، آلودگی‌ها و چربی، منافذ پوستی را مسدود می‌کنند. بهترین ماسک برای درمان و کنترل آکنه، ماسک سفیدهٔ تخم‌مرغ است.

2. ماسک مناسب منافذ مسدود شده

 

هر ماسکی که بتواند سلول‌های مرده پوست را بردارد؛ می‌تواند به باز کردن منافذ مسدود شدهٔ پوستی کمک کند. مانند ماسک (جو پرک) و جوش شیرین است.

3.ماسک مناسب لکه‌های تیره

 

لک‌های تیره پوستی به دلایل مختلفی مانند خاطر افزایش سن، تابش پرتوهای مضر آفتاب و آکنه‌ها، روی صورت ایجاد می‌شوند. بهترین ماسک صورت برای درمان لک، ماسک‌های حاوی زردچوبه‌اند.

 

4.  ماسک مناسب پوست چرب

 

تولید چربی اضافه پوست می‌تواند منافذ پوستی را مسدود کند و باعث بروز آکنه و التهاب شود. ماسک حاوی موز می‌تواند روغن اضافی پوست را جمع کند و لیمو نیز در پاک‌سازی منافذ پوستی مؤثر است.

 ماسک صورت 87487487449849418748748745747484575847

 

5.ماسک مناسب پوست خشک

 

هر ماسکی که بتواند به پوست آب‌رسانی کند برای پوست‌های خشک مناسب است. مانند ماسک‌های حاوی آلوئه ورا و عسل

 

6.ماسک مناسب چین‌وچروک

از بهترین ماسک‌های صورت برای بهبود چین‌وچروک‌ها، ماسک آووکادو و پودر کاکائو است. این ماسک می‌تواند کلاژن سازی پوست  را تحریک می‌کند. ماسک عسل هم که باعث آب‌رسانی و لطیف شدن پوست می‌شود؛ توصیه می‌شود.

 

ست 7 تکه ابزار ماسک  برای درست کردن ماسک و لایه بردارهای خانگی و دست‌ساز بسیار مناسب است. این ست با مواد اولیه بسیار با کیفیت سیلیکونی و بدون بو تولید شده است. استفاده از ماسک‌های صورت یکی از مهم‌ترین روش‌های درمان و کنترل وضعیت انواع مختلف پوست است. شما با توجه به نوع ضایعه و نیاز پوستی و مواردی از مراقبت که نیاز دارید؛ ماسک مورد نیاز خود را انتخاب یا خودتان تهیه می‌کنید. ماسک‌های صورت به آب‌رسانی پوست، لایه‌برداری، افزایش رطوبت، برطرف کردن آکنه و جوش، جوان‌سازی پوست، روشن کنندگی پوست، خنک کردن پوست، احساس آرامش و افزایش سلامت پوست کمک بسیار زیادی می‌کنند. تهیه ماسک‌های خانگی احتمال بروز حساسیت به مواد شیمیایی را تا درصد قابل توجهی پایین می‌آورد. استفاده از ست 7 تکه ابزار ماسک تهیه ماسک در منزل را بسیار ساده و انجام‌شدنی می‌کند شما می‌توانید به صورت هفتگی منطبق با نیاز خود از ماسک‌هایی که سرشار از مواد مغذی و طبیعی برای پوستتان هستند استفاده کنید و پوستی شاداب و زیبا داشته باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *