” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

شاید وارد شدن صدها سوزن کوچک به پوست شما در ابتدا ترسناک به نظر برسد؛ اما می ‌تواند بهترین اتفاقی باشد که برای پوست شما می ‌افتد. ترمیم آسیب‌ های ساختاری پوست با روش تحریک مکانیکال، میکرونیدلینگ نام دارد. هدف میکرونیدلینگ بازسازی بافت تغییردیده و آسیب ‌یافته است. همچنین بهبود عملکرد و ظاهر پوست و همچنین جوانسازی پوست از دیگر اهداف این روش درمانی است. طی فرایند میکرونیدلینگ، چند میلیون میکروکانال در درم و اپیدرم با بهره‌ گیری از سوزن‌ های بسیار ریز ایجاد می ‌شوند. از ابتدایی ترین فواید میکرونیدلینگ و اصلی ترین دلیل جذابیت آن، می توان به توانایی آن برای تحریک رشد کلاژن و الاستین که کلید داشتن پوستی جوان است، اشاره کرد. میکرونیدلینگ همچنین یکی از روش ‌های پرطرفدار و مدرن در زمینه جوانسازی پوست است. جهت آشنایی بیشتر با دیگر فواید میکرونیدلینگ، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

میکرونیدلینگ45458485458489

میکرونیدلینگ جهت درمان جای جوش چه عملکردی دارد؟

جوش ‌های شدید (مانند جوش‌ های کیستی یا ندولار)، جای فرورفتگی بر روی پوست به جا می ‌گذارند. فرورفتگی‌های ایجاد شده ممکن است برای سال‌ها باقی بمانند یا اصلاً رفع نشوند. میکرونیدلینگ به تحریک تولید کلاژن کمک کرده و به مرور زمان سبب رفع این فرورفتگی‌ها و بهبود وضعیت ظاهری پوست می ‌شود. به طور کلی یکی از فواید میکرونیدلینگ درمان جای جوش است. استفاده از میکرونیدلینگ به همراه امواج رادیویی سبب افزایش تأثیر این روش درمانی در کانال‌ های ریز ایجاد شده به وسیله سوزن می‌ شود. این کانال‌ های ریز موجب می‌ شوند تا کراتینوسیت‌ها و فیبروبلاست‌ها جهت تحریک ساخت کلاژن و الاستین، فاکتورهای رشد تولید کنند. به این ترتیب پوست با تولید سلول ‌های جدید ترمیم می ‌شود. به این ترتیب خون ‌رسانی نیز بدون آسیب به اپیدرم (روپوست) افزایش پیدا می‌ کند. در طول چند هفته پوست ضخیم‌ تر شده و ظاهر آن بهبود پیدا خواهد کرد.

کاهش چین و چروک ‌های ریز و عمیق توسط میکرونیدلینگ

همانطور که گفته شد کاهش کلاژن و الاستین پوست، از دلایل عمده چین و چروک ها بر روی پوست شناخته می شوند. میکرونیدلینگ با تحریک رشد کلاژن و الاستین، این مشکل را برطرف می کند. چرا که تحریک رشد این دو ماده کلید داشتن پوستی جوان است. کاهش چشمگیر چین و چروک های ریز و عمیق پوستی، از مهم ترین فواید میکرونیدلینگ است. به عقیده برخی از پزشکان، میکرونیدلینگ قدرتمندترین روش برای متوقف کردن پیری پوست و جلوگیری از شکل ‌گیری چین و چروک ‌ها و خطوط جدید است. با وجود توانایی میکرونیدلینگ در تولید سلول‌ های جدید پوست، طی چند جلسه می ‌توان به طور قابل توجهی خطوط ریز چهره و چین و چروک ‌های عمیق پیشانی را کاهش داد. این روش درمانی با به کارگیری مکانیزم شفابخشی طبیعی بدن، نتایج بسیار طبیعی در بدن به جای می گذارد.

ترمیم زخم‌ های قابل رویت را به میکرونیدلینگ بسپارید

رنگ بیشتر زخم‌ ها با مرور زمان محو می ‌شوند. با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن پوست، ممکن است برخی از زخم‌ ها عمیق ‌تر و قابل توجه تر شوند. منافذ بسیار ریزی که توسط میکرونیدلینگ بر روی پوست ایجاد می شود، موجب تولید عروق جدید و کلاژن وباعث فعال شدن آثار ترمیم می شود. بنابراین درمان جای آکنه و جوش، آبله مرغان و سالک و درمان ناصافی های پوست، از فواید میکرونیدلینگ به شمار می آید. علاوه بر این، قادر به درمان ترک های پوستی ناشی از بلوغ ، چاقی و حاملگی نیز است. در صورت انجام خانگی این روش، ما به شما خرید دستگاه درمارولر میکرونیدل 540 سوزن از محصولات درمیس را پیشنهاد می کنیم. میکرونیدلینگ برای رفع آثار باقی مانده از جوش ها و سایر زخم ها در مقایسه با روش های لیزری، ماندگاری بالای و عوارض جانبی کمتری دارد.

فواید میکرونیدلینگ 65896521244

جلوگیری از پیری پوست به کمک میکرونیدلینگ

با افزایش سن تولید کلاژن به صورت طبیعی کاهش می یاید. یکی از فواید میکرونیدلینگ افزایش تولید کلاژن و درنتیجه جوانسازی پوست است. میکرونیدلینگ راهی نوین برای جوان ‌سازی، سفت شدن و بهبود زخم‌ های پوست است. به علاوه درمانی ساده و موثر برای پیری پوست به شمار می‌ رود که دارای کمترین عوارض جانبی و با ماندگاری بالا است. میکرونیدلینگ علاوه بر نرم کردن و بهبود پوست آسیب دیده، می تواند پوست ‌های شل را سفت کند. این فرآیند برای افراد مسن تر که دچار افتادگی پوست شده اند، بسیار عالی است. با فعال شدن  پروسه  ترمیم جهت بازسازی منافذ ایجاد شده در سطح پوست  مقدار زیادی کلاژن تولید می ‌شود که به بازسازی پوست و رفع چین ‌و چروک ‌های سطحی منجر خواهد شد. بین ۳ تا ۵ جلسه درمان برای جوان ‌سازی پوست نیاز است که فاصله بین  جلسات  حدود ۶ هفته است.

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

افزایش نفوذ پوست پس از انجام میکرونیدلینگ

افزایش جذب و تاثیر محصولات مراقبت از پوست از دیگر فواید میکرونیدلینگ است. در استفاده از روش های سنتی میزان نفوذ پذیری پوست تا 3 درصد می باشد. ولی با استفاده از میکرونیدلینگ این نفوذ پذیری تا 90 درصد می رسد. این کار توسط زخم های حاصل از سوزن های ریز این دستگاه انجام می شود. این زخم های غیرمشهود نقش کانال های کوچکی را بازی می کنند که جذب مواد را بر روی پوست افزایش می دهند. طبق مطالعات انجام شده، این درمان می‌تواند به جذب موثرتر داروهای موضعی پوست کمک کند. میکرونیدلینگ موجب می شود تا از مزایای کامل هر محصولی بهره ببرید. در واقع این روش هزاران حفره غیر قابل مشاهده در پوست شما به وجود می ‌آورد و آن را آماده جذب محصولات می ‌کند. این حفره‌ های ریز مانند کانال‌ های کوچکی عمل می ‌کنند که به محصولات موضعی اجازه می ‌دهند بهتر جذب شده و موثرتر عمل کنند.

درمان اسکار با میکرونیدلینگ

مهم‌ ترین دلایل ایجاد جای زخم روی پوست صورت و بدن عبارتند از:

  • ضایعات، برش ‌های عمل جراحی، آبله مرغان و آکنه که ممکن است از خود علائمی را به جا بگذارند.
  • زخم ‌ها، التهاب، آسیب، سوختگی یا عفونت که می ‌توانند زخم‌ های دائمی ایجاد کنند.

میکرونیدلینگ از سالم ترین و بی خطر ترین روش ها برای جای اسکار و از بین بردن جای جوش است. درمان اسکار با میکرونیدلینگ بهترین کار را برای زخم های آکنه – کوچک انجام می دهد. این مربوط به اثرات القاکننده کلاژن است. برخلاف سایر روش های جوانسازی پوست با حداقل تهاجم، مانند لیزر درمانی، درمان اسکار با میکرونیدلینگ برای کسانی که پوستی تیره دارند بی خطر است. دلیل این است که لایه بیرونی پوست آسیب نمی بیند یا از بین نمی رود. همچنین میکرونیدلینگ برای پوست های نازک و حساس نیز روشی بی خطر محسوب می شود.

جمع کردن منافذ پوست دیگز مزیت میکرونیدلینگ

منافذ باز پوست ممکن است بر اثر عوامل مختلف به وجو بیاید. از جمله این عوامل می توان به افزایش سن، ژنتیک، جوش های سر سیاه، پوست چرب و استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی اشاره کرد. اغلب افراد با وجود این که به صورت مرتب صورت را پاکسازی می کنند، اما دارای منافذ باز بیشتری نسبت به دیگران هستند. این مشکل به دلیل عامل ژنتیک است. میکرونیدلینگ پروسه ای موثر در درمان منافذ باز پوست به حساب می آید. طی این پروسه زخم های بسیار خفیفی توسط سوزن های ریز دستگاه بر روی پوست ایجاد می شود که این زخم ها موجب تحریک تولید کلاژن و الاستین و درنتیجه ترمیم پوست و بسته شدن منافذ می شوند. برخی تصور می ‌کنند که استفاده از میکرونیدلینگ باعث بزرگ‌ تر شدن منافذ پوست می‌شود. ولی بر خلاف این تصور یکی از فواید میکرونیدلینگ، کوچک ‌تر شدن منافذ پوستی است.

فواید میکرونیدلینگ 33365552211445

میکرونیدلینگ روشی ایمن و آسان

این روش درمانی حداقل نوع تهاجمی است و نیازی به استراحت ندارد. میکرونیدلینگ برای تمامی پوست ها ایمن است و می تواند به پوستی بدون آثار آکنه و یا علایم کشش کمک کند. این موضوع برای بسیاری از افرادی که در سلامت کلی به سر می برند، ایمن تلقی می شود. اما میکرونیدلینگ برای افرادی که از داروهای خاص آکنه استفاده می کنند و یا برای زنانی که باردار هستند، ایمن نیست. ممکن است چند روز پس از این روند، قرمزی و سوزش کمی را تجربه کنید. واکنش های التهابی پوست پس از انجام میکرونیدلینگ، اندک است و سریع از بین می رود. رنگ قرمز پوست نیز به رنگ صورتی درمی آید و ممکن است 12 تا 48 ساعت باقی بماند. توصیه می شود جهت کاهش قرمزی پس از عمل از اسید هیالورونیک استفاده کنید. جهت حفاظت از پوست نیز بهتر است از ضد آفتاب حاوی زینک استفاده شود.

کلام آخر

برخی از فواید میکرونیدلینگ در زیبایی و جوانسازی پوست بررسی شد. هزینه انجام میکرونیدلینگ بر اساس روش انجام آن و موضع درمان متفاوت است. در بعضی موارد شدت آسیب های پوستی زیاد است و میکرونیدلینگ به تنهایی کفایت نمی کند. درنتیجه از روش های ترکیبی استفاده می شود. در این موارد از دو روش درمانی متفاوت برای تاثیر بیشتر در لایه های مختلف پوست استفاده می شود. برای مثال در مواردی که جای جوش بسیار عمیق باشد از ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ استفاده می شود. یا زمانی که پوست شل شده و افت شدید کرده باشد از ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ استفاده می شود. در موارد تیرگی زیر چشم همزمان پی آر پی انجام می شود که در یک جلسه قابل انجام است و در نتیجه هزینه درمان بیشتر از میکرونیدلینگ به تنهایی می شود. بطور کلی میکرونیدلینگ روشی مطمئن و کم عارضه است. میکرونیدلینگ را می توانید در خانه نیز انجام دهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *