” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

گنجاندن یک ابزار ماساژ صورت در برنامه‌های منظم زیبایی شما، ممکن است مؤثر برای یک پوست بی‌عیب باشد – و اکنون، برای داشتن یک پوست نیازی به حرفه‌ای بودن ندارید.جید رولر درواقع یک گجت کوچک است که معمولاً از کوارتز یشم یا گل رز ساخته می‌شود. بعضی از آن‌ها دارای دو توپ غلتکی و بعضی دیگر کمی شبیه یک وردنه کوچک هستند (غلتک‌ هایی با اندازه‌های مختلف که در دو انتهای دسته ثابت شده‌اند). گفته می‌شود که همه آن‌ها مزایای عمده‌ای برای پوست دارند.
پس چرا دقیقاً افراد صورت خود را با غلتک صورت ماساژ می‌دهند؟ و غلتک چه کاری برای صورت شما انجام می‌دهد؟ برای دانستن جواب این سؤالات و مزایای شگفت‌آور ضد چروک غلتک‌های صورت خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

غلتک 545845848545845848

 

تعریف جید رولر یا غلتک صورت

گفته می‌شود که غلتک‌های صورت با تشویق تخلیه و تقویت عضلات شل، به شما کمک می‌کنند تا ظاهر جوان‌تری داشته باشید. یک متخصص پوست در منهتن  توضیح می‌دهد که غلتک‌های یشم تقریباً به اندازه هر نوع ماساژ صورت مؤثر است، اگر درست انجام شود.
هر زمان که هر یک از بافت‌ها را ماساژ دهید، گردش خون شما افزایش می‌یابد. پوست شما ممکن است روشن‌تر، درخشان‌تر، شاید دارای کانتور و پف کمتر به نظر برسد.
برخی از تولید کنندگان این محصول ادعا می‌کنند که حرکت غلتکی سنگ روی صورت شما می‌تواند به دفع سموم کمک کرده و باعث کاهش پف شود، درحالی‌که دیگران نتایج بسیار بالاتری را بیان می‌کنند، ازجمله:
با استفاده منظم از غلتک‌های یشم می‌توان چین و چروک‌ها را از بین برد، کلاژن را تحریک کرد، منافذ را سفت کرد و به طور بالقوه شرایط التهابی پوست را بهبود بخشید. معمولاً از آن‌ها به‌عنوان ابزاری ضد پیری نام برده می‌شود.

غلتک چه کاری برای صورت شما انجام می‌دهد؟

عمل ساده ماساژ صورت با رولر صورت، فواید زیادی برای پوست دارد. غلتک صورت، عملکردی شبیه ماساژ بدن دارد یعنی استرس را کاهش داده و تنش را آزاد می‎کند. در زیر برخی از مزایای اصلی غلتک‌های صورت آورده شده است:

گردش خون در صورت را بهبود می‌بخشد:
 استفاده از غلتک صورت می‌تواند جریان خون در صورت را تحریک کند، که باعث می‌شود پوست شما روشن‌تر و احساس سفت‌تری کند.

به باز شدن گرفتگی سینوس‌ها کمک می‌کند:
برخی مطالعات نشان می‌دهد که استفاده از این ابزار ممکن است به پاکسازی سینوس‌ها کمک کند.

پف را کاهش می‌دهد:
غلتک صورت ممکن است بتواند با تحریک تخلیه لنفاوی، پف را کاهش دهد (مانند کیست‌های زیر چشم که به راحتی از بین نمی‌رود) .

پوست شما را خنک و آرام می‌کند:
اگر غلتک خود را در یخچال نگهداری کنید و یا از سنگ طبیعی سرد مانند یشم استفاده کنید، پوست را در اثر تماس خنک می‌کند. این می‌تواند به سرعت پوست شما را تخلیه کرده و منافذ پوست را سفت کند.

جذب محصول مراقبت از پوست را تسریع می‌کند:
غلتک‌ها به طور معمول با روغن یا مرطوب کننده استفاده می‌شوند تا به شما کمک کنند تا مواد به خوبی در سطح پوست شما بلغزد. گفته شده است که این فرآیند می‌تواند محصول را به عمق پوست شما برساند.

غلتطک 1458484758458458485548

نحوه استفاده از غلتک صورت

هنگام استفاده از غلتک صورت باید این مراحل را انجام دهید:
استفاده از روغن مناسب با طبع خودتان، سرم شست و شو، و یا مرطوب کننده. اگر این کار را انجام ندهید، این ابزار می‌تواند پوست را بکشد که درواقع ممکن است باعث ایجاد چین و چروک شود.
از سمت گردن حرکت کنید و به سمت بالا بچرخید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، رول کنید، نه این طرف و آن طرف.
با فشار ملایم از دو طرف از خط فک به گوش بچرخید. این عمل را می‌توانید از فک تا استخوان گونه ادامه دهید.
از پیشانی به طرف گیج گاه فقط در جهت بالا بچرخید. این کشش ملایم است دقیقا مشابه زمانی که از دستان خود برای کشیدن پوست بدون چین و چروک استفاده می‌کردید، از آن استفاده ‌کنید.
به صورت افقی روی ابروهای خود بچرخید، که به ویژه اگر سردرد داشته باشید احساس تسکین می‌کند .
شما همچنین می‌توانید ماساژ صورت یا تمرینات صورت، که گاهی اوقات ” یوگای صورت ” نامیده می‌شود، با استفاده از این نوع غلتک انجام دهید.
هر روز استفاده از غلتک های صورت بی خطر است. در حقیقت، برخی از متخصصان پوست استفاده روزانه را برای بهترین نتیجه توصیه می کنند.
حتی اگر فقط چند دقیقه وقت داشته باشید، باز هم می توانید از مزایای استرس زدا و پف کردن بدن خود بهره مند شوید.
مطالعه ای در سال 2018 نشان داد که استفاده از غلتک ماساژ صورت فقط 5 دقیقه می تواند باعث افزایش جریان خون در گونه ها شود.

انواع غلتک‌های صورت

غلتک‌های صورت بسیار زیادی در بازار وجود دارد، دانستن اینکه همه آن‌ها چه خاصیت متمایزی دارند کمی دشوار است.
یشم یکی از سنگ‌های رایجی است که در غلتک‌ها پیدا می‌کنید و قرن‌ها در چین مورد استفاده قرار گرفته است.
سایرغلتک‎های صورت عبارت‌اند از:

  • کوارتز (گل رز)
  • آمتیست
  • ابزیدین
  • فلز

یشم و فلز به طور طبیعی از مواد سرد هستند و برای ایجاد احساس خنک کننده در پوست نیازی به نگهداری در یخچال ندارند.
کوارتز گل رز می‌تواند درجه حرارت خود را (گرم یا سرد) برای مدت زمان طولانی حفظ کند. بنابراین اگر رول سردتری می‌خواهید و می‌خواهید بیش از یک یا دو دقیقه از آن استفاده کنید، کوارتز سرد شده در یخچال بهترین گزینه شماست.

غلتطک 16549845848548

یشم سنگ نرم‌تری نسبت به کوارتز رز است، بنابراین غلتک کوارتز ممکن است دوام بیشتری داشته باشد و در صورت افتادن به همین راحتی شکسته نمی‌شود. بااین‌حال، یشم ممکن است مانند بعضی از سنگ‌های دیگر صاف نباشد، اما این اصطکاک اضافه شده به ویژه برای کانتورینگ مفید است.
به طور سنتی، گفته می‌شود که آمتیست به تصفیه پوست کمک می‌کند و ممکن است به درمان آکنه نیز کمک کند. با این حال، برای تأیید این ادعا، تحقیقات لازم است.

غلتک یشم

متدوال‎ترین نوع غلتک صورت از نوع یشم هست. یشم اصل دو نوع است:

  • نفریت (nephrite)
  • یشم (jadeite)

یشم نفریت همان چیزی است که اکثر غلتک‌ها از آن ساخته می‌شوند زیرا در مقایسه با یشم سنگ کم‌ارزش‌تری دارد. این ویژگی باعث می‌شود تا هزینه کمتری داشته باشد.
بااین‌حال، برخی از غلتک‌هایی که به عنوان یشم فروخته می‌شوند، اصلاً یشم نیستند. ممکن است از سنگ دیگری ساخته شده باشد که به لحاظ شیمیایی رنگ شده یا با پلیمرها کار شده باشد تا براق به نظر برسد. شما قطعاً آن چیزها را روی صورت خود نمی‌خواهید.

در ادامه چند روش برای بررسی جعلی بودن آن آورده شده است:

تکه‌ای از یشم را که می‌دانید در برابر غلتک واقعی است بچرخانید. اگر به نظر می‌رسد تخت مانند پلاستیک باشد، احتمالاً جعلی است.
غلتک یشم را لمس کنید. این یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بررسی است. یشم واقعی در لمس احساس خنکی ایجاد می‌کند.
غلتک را از نزدیک بررسی کنید. نباید حباب هوا داشته باشد، اما باید حاشیه سنگ مرمر یا برخی بی‌نظمی‌ها در سطح آن باشد.
سطح غلتک را کمی با ناخن یا نوک سنجاق خراش دهید. یشم واقعی هیچ علامتی روی آن نخواهد داشت.

غلتک 185489748458465465418

مزایای غلتک یشم

ابیگل جیمز متخصص مراقبت از پوست و چهره‌پردازی می‌گوید:
یکی از مهم‌ترین مزایای اصلی ماساژ صورت با استفاده از غلتک یشم تخلیه است، از طریق تحریک روند سم‌زدایی طبیعی سیستم لنفاوی و با افزایش گردش خون و جریان خون در زیر پوست، یک درخشش قابل مشاهده به وجود خواهد آمد.
یک متخصص طب سوزنی مشهور که در Wimpole Therapeutics و کلینیک سلامتی هارواارد فعالیت می‌کند، می‌گوید که “یشم واقعاً برای خنک‌سازی و آرامش پوست مفید است”. او استفاده از جید رولر را به عنوان روشی برای درمان چهره روزانه توصیه می‌کند.
غلتک یشمی یک سطح خنک را ارائه می‌دهد که بسیار صاف است و به شما امکان می‌دهد با فشار وارد عضلات و بافت‌ها شود. با در نظر گرفتن این نکته، می‌توانید ماساژ دستی مؤثرتری نسبت به دستانتان به راحتی و درعین‌حال ملایم و ایمن را تجربه کنید.

چگونه غلتک صورت خود را تمیز کنید؟

با یک برس نرم و تمیز، روغن یا محصول اضافی را پاک کنید. بهتر است بعد از هر بار استفاده یا حداقل یک‌بار در هفته آن را پاک کنید.
برای از بین بردن باکتری‌ها از یک محلول شستشوی صورت یا صابون ملایم استفاده کنید. حتماً با آب در دمای اتاق کاملاً بشویید.
از ریختن آب خیلی گرم روی غلتک صورت یا خیساندن آن در آب خودداری کنید.
غلتک را به صورت افقی روی یک پارچه خشک تمیز قرار دهید تا خشک شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *