” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

 

ماساژ صورت بهترین و در عین حال آسان‎ترین روش برای جوان سازی و آرامش پوست صورت و عضلات شماست. همچنین فوراً روحیه شما را بالا می‌برد و به تسکین استرس کمک می‌کند. ماساژ صورت هم‌چنین باعث افزایش گردش خون می‌شود، لیفت فوری به پوست شما می‌دهد و حتی به جذب بهتر محصولات کمک می‌کند. اغلب ما وقت نداریم که هر هفته به یک سالن یا اسپا رفته و یک ماساژ صورت حرفه‌ای برای صورت دریافت کنیم.

لازم نیست که نگران باشید شما می‌توانید ماساژ صورت حرفه‌ای مانند اسپا را برای خودتان در خانه انجام دهید. در این مقاله، ما روش‌ها و مراحل صحیح انجام ماساژ صورت در خانه را به اشتراک گذاشته‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید تا روش‌های ماساژ حرف‌هایی صورت خود را بیاموزید.

ماساژ صورت 5695485485475848485485

مزایای ماساژ صورت

 1. به کاهش استرس کمک می‌کند

یک مطالعه نشان داد که 45 دقیقه ماساژ صورت می‌تواند با فعال‌سازی سیستم عصبی سمپاتیک (بخشی از سیستم عصبی خودمختار که پاسخ “جنگ یا گریز” بدن شما را هدایت می‌کند) فشار روانی را کاهش دهد.  روش ماساژ به کاهش اضطراب کمک می‌کند و روحیه شما را افزایش می‌دهد.

 1. به بهبود جریان خون کمک می‌کند

تنها 5 دقیقه ماساژ صورت با غلتک‌های ماساژ باعث بهبود گردش خون در پوست صورت می‌شود. طبق گفته متخصصین ماساژ منظم به مدت 5 هفته می‌تواند رگ‌های خونی را گشاد کرده و جریان خون را افزایش دهد.

 1. ممکن است مزایای ضد پیری داشته باشد

مطالعات نشان داد که ماساژ دادن به‌طور منظم می‌تواند باعث تغییر در ساختار پوست شده و هم‌چنین باعث تغییر عضلات بیان صورت و بافت‎های داخل صورت شود. بهبود ساختار پوست به صاف نگه داشتن پوست کمک خواهد کرد و بعلاوه ظاهر خطوط ریز را هم به حداقل می‌رساند.

راهنمای گام به گام نحوه انجام ماساژ صورت در خانه

قبل از شروع، موارد زیر را انجام دهید:

ابتدا پوست خود را با یک پاک کننده ملایم تمیز نمایید. قبل از شروع ماساژ، پوست شما باید تمیز باشد. با توجه به نوع پوست خود روغن مناسبی برای ماساژ انتخاب کنید. برای پوست خشک روغن‌های زیر مناسب‌تر هستند:

 • روغن بادام
 • مارولا
 • آرگان

برای پوست‌های چرب نیز می‌توانید روغن جوجوبا یا  روغن هسته انگور را انتخاب کنید. برای پوست‌های مستعد آکنه، روغن دانه گل رز بهترین انتخاب است. برای پوست‌های حساس نیز روغن‌های آلوئه ورا یا مورینگا توصیه می‌شود. اگر نمی‌خواهید از روغن استفاده کنید، به دنبال مرطوب کننده / کرم مرغوب برای ماساژ صورت باشید.

سپس دستان خود را به خوبی بشویید. اگر نمی‌خواهید از انگشتان خود استفاده کنید، می‌توانید از رولر صورت (یا غلتک یشم) برای ماساژ صورت خود نیز استفاده نمایید. پس از استفاده از روغن یا کرم صورت، این مراحل را دنبال کنید.

ماساژ صورت 56545684685485489

مرحله 1: پیشانی خود را ماساژ دهید

انگشتان خود را روی پیشانی، درست بین ابروهای خود قرار دهید.

آنها را به آرامی به سمت بالا، به سمت خط مو و سپس به طرفین به سمت شقیقه‌های خود حرکت دهید. این کار را با حرکتی شبیه تراشیدن انجام دهید. این حرکت را پنج بار تکرار کنید.

مرحله 2: ناحیه چشم را ماساژ دهید

نوک انگشتان میانی و اشاره خود را روی شقیقه‌های خود قرار دهید. انگشتان را زیر قسمت چشم خود، به سمت پل بینی بکشید. به سر خوردن آن روی ابرو ادامه دهید و سپس دوباره به زیر ناحیه چشم برگردید، و یک مسیر بیضی شکل را دنبال کنید. این کار را پنج بار تکرار کنید.

مرحله 3: گونه ها را ماساژ دهید

بندهای سرانگشت خود را روی گونه‌ها، نزدیک پل بینی قرار دهید. آن را به آرامی از روی گونه‌ها، به سمت گوش‌ها بکشید.

این حرکت را پنج بار تکرار کنید.

مرحله 4: ناحیه  اطراف لب و دهان را ماساژ دهید

با انگشت اشاره و میانی (هر دو دست) علامت “V” ایجاد کنید. انگشتان را به‌گونه‌ای روی ناحیه دهان قرار دهید که انگشت اشاره بالای لب بالا و انگشت میانی زیر لب پایین باشد. سر انگشت خود را به آرامی فشار داده و به آرامی سمت گوش‌های خود هدایت کنید.

این کار را پنج بار تکرار کنید.

مرحله 5: ناحیه چانه را ماساژ دهید

انگشتان خود را به‌گونه‌ای روی چانه قرار دهید که خط فک بین انگشتان آن قرار بگیرد. به آرامی، انگشتان دست را به سمت بالا، در امتداد خط فک، به سمت گوش‌های خود بکشید. این کار را پنج بار تکرار کنید.

مرحله 6: گردن را ماساژ دهید

بند انگشتان را درست زیر چانه قرار دهید. آن‌ها را به آرامی به سمت پایین استخوان یقه بکشید. این عمل را با حرکت دادن انگشتان در امتداد خط فک و کشیدن سپس به پایین استخوان یقه مرتب تکرار کنید. این کار را پنج بار انجام دهید.

مرحله 7: طرح کلی صورت خود را ماساژ دهید

سرانگشتان را بین ابروهای خود قرار دهید. آن را به سمت بالا، در امتداد خط مو، به سمت شقیقه ها حرکت دهید.

آنرا از کنار خط فک پایین بیاورید. پس از اتمام این مراحل، کف دست خود را بر روی صورت خود قرار داده و هنگام نفس کشیدن به آرامی فشار دهید. این به آرامش شما کمک می کند. این مراحل ماساژ صورت موثرترین روش  و در عین حال بسیار اساسی است. دنبال کردن این مراحل آسان است. ماساژ صورت فواید بیشمار دیگری نیز دارد.

ماساژ صورت 4546546545848484564156
نکاتی مهم برای یک ماساژ صورت حرفه‏ای

 1. از یک ابزار ماساژ استفاده کنید:

این بهترین راه برای افزایش تجربه شماست. برای ماساژ آرام بخشیدن به خود ممکن است از ابزارهای Gua Sha  یا جید رولرغلتک یشم استفاده کنید. این تکنیک نیز همان مراحل قبل را دارد. تنها تفاوت این است که شما به جای انگشتان خود از این ابزار استفاده خواهید کرد.

 1. گردن را هرگز نادیده نگیرید

پوست گردن شما به همان اندازه مراقبت و توجه نیاز دارد. هر زمان که صورت خود را ماساژ می‌دهید، حرکات مختص ناحیه گردن و قفسه سینه نیز فراموش نکنید.

 1. قبل از ماساژ لایه برداری کنید:

این کار به پوست شما کمک می‌کند، روغن‌ها یا مرطوب‌کننده‎ها را بهتر جذب کند.

 1. عصرها ماساژ دهید

این فن به پوست شما کمک می‌کند تا محصولات را یک شبه جذب کند. به مرور زمان یک ماساژ روتین می‌تواند به آرامی بافت پوست شما را بهبود بخشد. از این رو، اگر چند دقیقه فرصت ندارید، ماساژ صورت را در برنامه مراقبت از پوست خود بگنجانید.

 1. ماساژ صورت به طور منظم

راز نتایج طولانی مدت تمرین ماساژ صورت به طور منظم است. متخصصان زیبایی توصیه می کنند هفته ای دو تا سه بار ماساژ صورت را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید. اینکه روزمره صبح یا شب خود را انتخاب کنید به خود شما بستگی دارد. ما قبل از خواب پیشنهاد می کنیم که به پوستتان یک تقویت اضافی بدهید (به هر حال اکثر عملکردهای اصلی آن را هنگام خواب انجام می دهد).

یوگای صورت را نیز امتحان کنید
اکنون که از یک ماساژ صورت حرفه‎ای لذت برده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم یوگای صورت را نیز امتحان کنید تا جریان خون به آن قسمت منتقل شود. برای از بین بردن کمی تنش از قسمت بالاتنه، شانه‌ها را پایین بیاورید تا آرام شوید. سپس، با نوک انگشتان خود، آن‌ها را به آرامی از روی پیشانی خود به سمت شقیقه‌ها صاف کنید. درحالی‌که این فشار ملایم را اعمال می‌کنید، نفس عمیق بکشید و همان‌طور که بند انگشتان از پیشانی شما عبور می‌کند نفس خود را بیرون دهید.
حرکت دیگر یوگای صورت شامل کشش گردن است. سر را صاف کنید، شانه‌ها را شل کنید و دست خود را بالا و بالا ببرید تا به طرف مخالف سر خود برسید. هنگامی که انگشتان خود را در سمت مخالف سر خود قرار دادید، گردن و شانه‌های خود را به آرامی کشیده و به مدت سه ثانیه نگه دارید. این اعمال را می‌توانید چهار الی پنج بار تکرار کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *